Līdz 19. septembrim Jūrmalas Kultūras centra (Jomas ielā 35) 1. stāva zālē būs skatāma mākslinieka Andreja Ģērmaņa (1941) gleznu izstāde “Retrospekcija”, kas izstādes apmeklētājiem atrādīs mākslinieka pēdējās desmitgades darbus.

image

Pirms savas astoņdesmitgades mākslinieks Andrejs Ģērmanis nolēmis sarīkot personālizstādi, kurā būs skatāmi ap 20 darbi, kas tapuši pēdējā desmitgadē.

Mākslinieks ir sadzīves žanra, portretu, ainavu un kluso dabu meistars. Talantīga, erudīta personība ar plašu ietekmes loku savas paaudzes kultūras darbinieku vidē, sabiedrisko aktivitāšu rosinātājs un īstenotājs.

 

Mākslā Ģērmanis nav centies reprezentēt kādas vispārējas idejas, ne arī bēgt no īstenības, viņam patīk gleznot brīvā dabā, plenēros, esot kopā ar draugiem, paziņām, kas nereti atspoguļoti arī autora darbos.

 

Andrejs Ģērmanis mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1952–1959) pie Irmas Jaunarājas, Zigfrīda Zēbera, Edgara Iltnera, Arnolda Griķa un citiem, izglītību turpināja Latvijas Mākslas akadēmijā, 1965. gadā pabeidzot Eduarda Kalniņa meistardarbnīcu.

 

Kopš 1969. gada Andrejs Ģērmanis ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, sadarbojas ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, aktīvi piedalās mākslas dzīvē, vietējās un starptautiskās mākslas izstādēs un plenēros. Mākslinieka darbi atrodas Tretjakova galerijā Maskavā, ASV, Zviedrijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Arsenāls un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krātuvēs, vairākos muzejos un daudzās privātkolekcijās Latvijā un citās valstīs. Jūrmalas pilsētas muzejā glabājas piecpadsmit mākslinieka gleznas, kuras pārsvarā ir paša mākslinieka dāvinājumi.

 

Vairāk kā divdesmit gadus mākslinieks pavadījis Jūrmalā, aktīvi gleznojot un piedaloties vietējā sabiedriskajā dzīvē. Ģērmanis ir Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas ilggadējs priekšsēdētājs. 2019. gadā Andrejs Ģērmanis saņēmis Jūrmalas Gada balvu kultūrā “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā”.

Jūrmalas Kultūras centrā Andreja Ģērmaņa gleznu izstāde būs skatāma līdz 19. septembrim. Darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 13.00–18.00, svētdien plkst. 12.00–17.00. Ieeja izstādē ir bez maksas.