Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29) 9. augustā plkst. 12.00  Madaras Neikenas izstādē “Debess” un Janas Šandibinas izstādē “Piezīmes” norisināsies ģimeņu pēcpusdiena.

 

image

 

Madara Neikena izstādes “Debess” noslēdzošajā dienā apmeklētājus gaidīs uz radošo nodarbību “Sapņu ķērājs”.  Tā būs iespēja paskatīties uz ainavu no cita redzes lauka un iepazīt veidu, kā attēlot debess jumu bez ierastā un pierastā horizonta. Māksliniece aicina pirms tikšanās muzejā atsaukt atmiņā skaistāko un sapņaināko debess jumu – kādas debesis ir redzētas vai kādas katrs vēlētos ieraudzīt – putukrējuma baltas, rozā, oranžas, sārtas, dzeltenas, zilas, maigas, košas, priecīgas, tumšas, gaišas vai skumjas.

Ja ir vēlme darboties ar savām krāsām, var ņemt līdzi akvareļa, guašas vai akrila krāsas, eļļas krītiņus vai krāsainos zīmuļus.

 

Savukārt Jana Šandibina izstādes “Piezīmes” noslēdzošajā dienā būs kopā ar dalībniekiem nodarbībā “Skicēšanas prieks”. Tā būs ierosme fantāzijai un idejām ar skicēšanas palīdzību. Skicēšana ne tikai palīdz fiksēt apkārtējo pasauli, bet arī rosina jaunradi, jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumus un personīgā rokraksta attīstību. Apvienojot apkārt esošās pasaules elementus ar autora personīgo redzējumu un emocionālo pārdzīvojumu, skicēšana veicina radošo domāšanu. Nodarbība būs arī iedrošināšana nebaidīties ķerties pie tukšas lapas un izmēģināt jaunus skicēšanas paņēmienus.

 

Nodarbībā nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti, bet var ņemt līdzi arī savu skiču bloku, papīru un zīmuļus.

 

Ģimeņu pēcpusdienā aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem no septiņu gadu vecuma. Nodarbībām lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26524361 vai rakstot e-pastā muzejpedagogs@jurmala.lv.