Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā 12. novembrī tika atklāta konkursa izstāde „JĀ/NEatkarība-2019” un paziņoti konkursa laureāti, kā arī sveikti žūrijas atzinības ieguvušie autori.

image

Konkursa izstādē skatāmi laikmetīgi mākslas darbi ar sociāli aktīvu ievirzi par Latvijas neatkarības un Latvijas dzimšanas dienas tēmu.

 

Galvenā konkursa balva piešķirta Elizabetei Melbārzdei par video darbu “100 bērni zīmē 100 Mildas Latvijas simtgadei”. Veicināšanas balvas saņēma Anete Grīnberga par video darbu „Pieminot, atceroties” un Viktors Kozers par darbu „Aizbraucu uz UK pēc krējuma”. Vēl trīs veicināšanas balvas tika piešķirtas Sanitai Mūrmanei­-Miķelsonei par darbu „Neatkarība”, Undinus par darbu sēriju „Insaidera info” un Annelei Slišānei par darbu „Pirmā reize. Pagalms”.

 

Žūrija piešķīra arī vienpadsmit atzinības: Inetai Greižai, Janai Rencei, Initai Grāverei Ruņģei, Jutai Rindiņai, Rūtai Patmalniecei, Mārim Subačam, Vadimam Jēgeram, Kristīnei Nuķei-Panteļejevai, Ilzei Bušai, Aivai Žūriņai un Ligitai Caunei.

 

Kopumā konkursam tika iesniegti 96 pieteikumi no visas Latvijas. Žūrija izstādes ekspozīcijā iekļāva 59 darbus. Žūrijas sastāvā bija mākslas zinātniece Aiga Dzalbe un mākslinieki Anda Munkevica, Jānis Murovskis, Egils Mednis, Mārtiņš Heimrāts.

 

Izstāde un konkurss Jūrmalā notiek jau astoto gadu, un šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no Bulduru Izstāžu nama atpazīstamības zīmēm un arī apmeklētākajām izstādēm. Konkursa izstādes „JĀ/NEatkarība” ideja radās 2012. gada vasarā, Bulduru Izstāžu namam  sadarbojoties ar radoši darošo biedrību „RAD-DAR”.

 

Konkursa izstāde apskatāma divās vietās Jūrmalā: Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6) līdz 7. decembrim un Jūrmalas pilsētas domes vestibilā (Jomas ielā 1/5) līdz 6. decembrim. Izstādes apmeklētāji aicināti aktīvi iesaistīties skatītāju balvas noteikšanā.

 

Konkursa balvu kopējais fonds ir 1800 eiro. Konkursa izstādes rīkošanu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.