Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē
Publicēts: pirmdiena, 15.jūlijs, 2019
Kategorija: Kultūra

Šā gada “Jūrmalas festivālu” ieskandinās nebijis notikums – 22. jūlija rītā plkst. 4.00 Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām tiks sagaidīts saullēkts. Īpašo koncertu jūras krastā sniegs pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna.

image

Koncerts sāksies tumsā pirms saullēkta, kulmināciju sasniedzot saulei lecot ap plkst. 5.05. Tā būs iespēja izbaudīt unikālu akustiku, kurā majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas saplūdīs ar vēja, jūras un koku šalkoņu. Jaunās dienas sākumā pašā jūras krastā klausītāji baudīs Johana Sebastiāna Baha, Filipa Glāsa, Ferenca Lista, Aivara Kalēja, Imanta Zemzara un Jāzepa Vītola skaņdarbus, piedzīvojot vēl nedzirdētu dabas un ērģeļmūzikas mijiedarbību.

 

Koncertu būs iespējams klausīties gan pludmalē, gan arī uz ūdens, uz koncertu ierodoties ar savu laivu. Darbosies arī tuvumā esošās kafejnīcas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

22. jūlijā plkst. 3.02 norīkots papildu vilciens no Rīgas uz Dzintariem, lai mūzikas gardēžus atvestu uz Jūrmalu izbaudīt skaisto priekšnesumu saullēktā.

 

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm un arī Elbas filharmonijas Goda ērģelniece. Viņai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpība niansēs un spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni. Par savu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propagandējot to kā lielisku koncertmūziku bez sakrālās funkcijas.

Iveta Apkalna studējusi klavieru un ērģeļspēli Rēzeknes mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pēc tam Londonas Gildholas mūzikas un drāmas skolā un Štutgartes Mūzikas un tēlotājmākslas akadēmijā. Apkalna sniedz koncertus Berlīnes, Budapeštas, Hamburgas, Ķelnes, Leipcigas, Lucernas, Luksemburgas, Maskavas, Sanfrancisko, Vīnes u.c. pilsētu slavenākajos koncertnamos, muzicējusi kopā ar Klaudio Abado, Marisu Jansonu, Mareku Janovski, Romānu Kaufmani, Simonu Jangu, Berlīnes filharmoniķiem, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, WDR simfonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Hamburgas filharmoniķiem, Kremerata Baltica u.c. Mūziķe saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu un divas prestižās mūzikas balvas Echo Klassik.

 

Jau piekto gadu Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus un viesus ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu priecēs krāšņākais vasaras notikums – “Jūrmalas festivāls”, gādājot par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla goda mākslinieks dziedātājs Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Intaru Busuli, Ivetu Apkalnu, Vestardu Šimku, Kristīni Balanas, Andželu Gobu, Alisi Zinovjevu, pianistiem Osokiniem, Latvijas Simtgades jauniešu simfonisko orķestri un diriģentu Aināru Rubiķi un citiem māksliniekiem aicina uz grandiozāko vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE