Vasara Dzintaru koncertzālē ierasti ir festivālu un gaidītu koncertu laiks. Šī vasara nav izņēmums, arī šovasar klausītājus Dzintaros priecēs krāšņi festivāli – “Jūrmalas festivāls”, 20. starptautiskais baleta festivāls, “Summertime – aicina Inese Galante”, “Laima Rendezvous Jūrmala ‘19”, “Artissimo”, jaunais simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”. Vasaras sezonā gaidāmi daudzi iecienītu akadēmiskās un populārās mūzikas mākslinieku koncerti.

image

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis uzsver: “Dzintaru koncertzāle ir ne tikai Latvijas senākā, tradīcijām bagātākā koncertzāle, bet šobrīd arī viens no Eiropas nozīmīgāko vasaras mūzikas notikumu epicentriem. Kopīgi ar citiem pasākumu producentiem esam sagatavojuši programmu, kādu neatradīsiet nevienā pasaules koncertzālē vai festivālā. Dzintaru koncertzālē vasaras sezonas garumā cits aiz cita muzicēs dažādu prestižu balvu ieguvēji un mūziķi, kuru autogrāfus pasaulē pēc koncertiem tīko simtiem pielūdzēju, mirdzēs jauni un spoži talanti, bet pasaules opernamu zvaigznes izdziedās skaistākās operu ārijas. Mūsu viesmākslinieki šovasar ieradīsies no Ņujorkas, Parīzes, Londonas, Telavivas, Maskavas, Pēterburgas, Vīnes un, protams, arī Latvijas pilsētām.”

 

Pirmajā vasaras sezonas koncertā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē skanēs Raimonda Paula kinomūzikas retrospekcija no 1967. līdz 2018. gadam jaunos aranžējumos. Maestro uz skatuves kāps kopā ar saviem lieliskajiem mūzikas partneriem – Latvijas Radio bigbendu un “Radio trio”. Koncertā skanēs mūzika no labi zināmām, par klasiku kļuvušām kinofilmām, kurā Raimonda Paula mūzikas rokraksts iezaigojas ar džezisku liriku, kaprīziem ritmiem un tikai maestro piemītošo latvisko noskaņu paleti, bet pāri visam – Paula mūzikas šarmantais melodisms un nepārspējamais klavieru piesitiens, kas klausītājiem garantē izcilu baudījumu.

 

Vasaras krāšņākais muzikālais notikums – “Jūrmalas festivāls” – Dzintaru koncertzālē norisināsies jau piekto gadu. To ieskandinās vēl nebijis notikums – “Saullēkta koncerts” Dzintaru pludmalē plkst. 4.00 no rīta, kad, saulei lecot, pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna aicinās piedzīvot ērģeļmūzikas burvību jūras krastā. Festivāla atklāšanas koncertā “Dzimuši Latvijā” tiksimies ar starptautisku atzinību guvušiem izciliem Latvijas mūziķiem, jaunajiem talantiem un unikālo Latvijas Simtgades jauniešu simfonisko orķestri. Šā gada “Jūrmalas festivāla” koncertos uzmirdzēs gan jaunas zvaigznes – latviešu vijolniece Kristīne Balanas un pianists brīnumbērns no Lielbritānijas Džordžs Harliono, gan klaviermūzikas virtuozi “3 Osokini”, kuriem pievienosies kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”. Festivālā klausītājiem būs iespēja baudīt itāļu komponista Pjetro Maskanji operas “Zemnieka gods” koncertuzvedumu, kurā uzmirdzēs pasaulslavenais operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko. Klausītājus priecēs mūziklu zvaigznes no Londonas programmā “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, bet festivāla noslēgumā – krāšņs galā koncerts, kurā ar skaistākajām itāļu operu ārijām apburs Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Denīze Uzuna, Alisa Zinovjeva un citi mākslinieki. Jaunums šā gada festivālā – After Party koncerti, kas katru festivāla dienu, sākot no plkst. 23.00 norisināsies Dzintaru pludmalē.

 

Šogad 20 gadu jubileju svinēs starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, par godu tam Dzintaru koncertzālē viesosies baleta izcilības no Montekarlo, Štutgartes, Hamburgas, Horvātijas un Krievijas baleta trupām, pārstāvot Armēniju, Brazīliju, Itāliju, Koreju, Ukrainu, Japānu un Krieviju. Festivāla programmā, kā ierasts, būs arī Latvijas Nacionālā baleta trupas jaunāko un spilgtāko uzvedumu fragmenti.

 

Šā gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala”, kurā muzicēs pasaulslaveni orķestri, diriģenti un solisti. Mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” ir jauns sākums ar ambiciozu mērķi – kļūt par nozīmīgāko kultūras galamērķi Ziemeļeiropā. Jau tagad festivāla māksliniecisko piedāvājumu – četras vasaras nedēļas nogales, četrus pasaules līmeņa orķestrus un izcilus mūziķus – britu laikraksts “The Telegraph” ierindojis šīs vasaras desmit labāko festivālu sarakstā kā pirmo līdzās pasaulslaveniem festivāliem un kultūrtūrisma magnētiem, izceļot festivāla pirmreizīgumu un viesmākslinieku līmeni.

 

Festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” šogad svin 15 gadu jubileju. Esošajā formātā festivāls šogad norisināsies pēdējo reizi. 15 gadu laikā festivāls attīstījies, paplašinot koncertprogrammu ar dažādiem mūzikas žanriem, iepazīstinot sabiedrību ar izciliem mūziķiem no visas pasaules, burtiski “sataustot” auditorijas intereses un uzlabojot Summertime koncertus. Šajā laikā festivālam ir izveidojusies brīnišķīga auditorija – iejūtīga, inteliģenta un daudzpusīga. Ņemot vērā gūto pieredzi un koncertu viesu vēlmes, festivāla organizatori ir gatavi piedāvāt sabiedrībai ko jaunu.

 

Jūlija vidū Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras košākais muzikālais randiņš – festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala 2019”. Festivāls šogad svin piecu gadu jubileju un būs īpaši vērienīgs – četros koncertvakaros uzstāsies spožas zvaigznes un talantīgi jaunatklātie izpildītāji no iepriekšējo gadu festivāliem – Valērijs Meladze, Stass Mihailovs, Mario Bjondi, Grigorijs Ļepss, Sergejs Mazajevs, Nino Katamadze, Jeļena Vaenga, “Vremya i Steklo”, Intars Busulis, Sergejs Lazarevs, “Freedom Ballet” un daudzi citi mākslinieki, kā arī festivāla saimniece Laima Vaikule.

 

Festivālu “Artissimo” Hermaņa Brauna fonds Jūrmalā rīko kopš 2013. gada. Uz festivālu tiek aicināti augstākās klases mūziķi un ansambļi, un piedāvātās koncertprogrammas ļauj ar svaigu skatu palūkoties uz mūzikas procesiem pasaulē. Festivāls arī šogad turpinās iesāktās tradīcijas un saviem klausītājiem piedāvās mūsdienu mūzikas mākslas labākos paraugus – no viegla džeza līdz simfoniskajai mūzikai, radot īpašu gaisotni koncertzāles lielajā zālē un kamerzālē.

 

Koncertu organizators “Baltic International Concert” šovasar Dzintaru koncertzālē organizē četrus atšķirīgus koncertus. Klausītāji satiksies ar pianistu Denisu Macujevu, Borisu Grebenščikovu un grupu “Akvarium”, Valēriju Sjutkinu, kā arī ar pianistu Andreju Osokinu un “Maskavas virtuoziem”.

 

Producentu kompānija “Art Forte” šajā vasaras koncertsezonā piedāvā četras dažādas programmas – roks, popmūzika, fusion un crossover, džezs un opera, operete un mūzikls: Leonīds Agutins savā 50 gadu jubilejas koncertā, krievu rokmūzikas leģenda Gariks Sukačovs ar solo lielkoncertu “59:59”, Maskavas Operetes teātra 17 solisti un baleta trupa ar baleta uzvedumu “Lielais kankāns” un lieliskais soprāns Hibla Gerzmava koncertā, kurā īpašie viesi būs publikas iecienītā instrumentālā grupa “Dagamba”.

 

Producents “Bravo Events” šovasar Dzintaros rīko sešus pasākumus, skatītājiem piedāvājot Maksima Galkina koncertu, vienu no labākajiem bītmeikeriem uz Kazahstānas hiphopa skatuves Jah Khalib, Grigorija Ļepsa solokoncertu, Vjačeslavu Butusovu ar koncertprogrammu par godu grupas “Nautilus Pompilius” jubilejai. Ar programmu “The Best” šovasar uzstāsies viena no spēcīgākajām vokālistēm mūsdienu estrādē Ani Loraka, bet vasaras izskaņā grandiozu live šovu “Love It Rhythm” prezentēs ukraiņu dziedātājs “Monatik”.

 

Dzintaru koncertzāle ir dabas un arhitektūras pērle Baltijas jūras krastā. Šobrīd, pēc vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā, komplekss ietver elegantu trīsdesmito gadu slēgto koncertzāli ar 500 sēdvietām, restorānu, kamerzāli, ka arī akustiski izcilu segto vasaras koncertzāli ar 2100 sēdvietām un to ieskaujošo dārzu jūras krastā. Koncertzālē regulāri uzstājas Latvijas un pasaules izcilākie mūziķi, dziedātāji, dejotāji un citi mākslinieki. Dzintaru koncertzāle ir vieta, kur atrast īstu mūzikas un dabas harmoniju, baudot pasaulslavenu mākslinieku sniegumu.