Sākusies biļešu tirdzniecība uz 15. jubilejas starptautiskā mūzikas festivāla “Summertime 2019 – aicina Inese Galante” koncertiem, kas 5.–11. augustam norisināsies Jūrmalā. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tradicionāli pulcēsies spilgtākās džeza, rokenrola, Balkānu un klasiskās mūzikas izpildītāji, dāvinot festivāla viesiem fantastiskas mūzikas svētkus.

image

5. augustā norisināsies jau par leģendāru kļuvusī, bet šajā gadā – jubilejas – starptautiskā mūzikas festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” svinīga atklāšana. Festivāla atklāšanas koncertā šogad uzstāsies pasaules slavu iemantojušais, spožais kolektīvs no ASV – "Hypnotic Brass Ensemble". Viņu koncertu daudzpusība izpaužas muzikālo žanru simbiozē – no fankrok līdz pat džezam un hiphopam, kas meistarīgi papildināti ar čigānu motīviem. Festivāla otrajā dienā, 6. augustā, dedzīgi latīņamerikas mūzikas ritmi un īpašas džeza interpretācijas “kolumbiešu stilā” skanēs spilgtajā un bezrūpīgajā grupas "Puerto Candelaria" koncertā Dzintaru koncertzālē, savu unikālo mūzikas šovu Baltijā rādot pirmoreiz.
 
Emirs Kusturica, ģeniālais Balkānu džēza izpilditājs un kinorežisors, kopā ar kolektīvu "The No Smoking Orchestra", uzstāsies trešajā festivāla dienā. Šajā vakarā dzirkstoša Balkānu rakstura enerģija pārklās festivāla "Summertime 2019 – aicina Inese Galante" viesus ar pozitīvu emociju vilni. Nākamajā dienā, 8. augustā, harizmātiskā šovmena no Lielbritānijas Stīvena Ridlija ekspresīvais un spilgtais solo koncerts dāvās Jūrmalas publikai neaizmirstamas emocijas.
 
Pēc festivāla “Summertime 2019 – aicina Inese Galante” klausītāju daudzkārtējiem lūgumiem, Inese Galante atkal ir aicinājusi publikas mīluli, pasaules slaveno džezmenu Daniilu Krāmeru uz savu festivālu. Šogad Daniils uzstāsies tandemā ar Denisu Mažukovu – vienīgo mūziķi Krievijā, kuram piešķirts gods ierakstīt albumu leģendārajā ierakstu studijā "Sun Records" Memfisā – rokenrola dzimšanas vietā.
 
Labākā pasaules klasiskās mūzikas baudījuma cienītājiem festivāla patronese Inese Galante ir sagatavojusi unikālu koncertu, kas norisināsies 10. augustā Dzintaru koncertzāles Mazās zāles intīmajā atmosfērā. Koncerta programmu ir iedvesmojusi mīlestība pret Jūrmalu, skatītājiem un mākslu. Šī vakara ietvaros operas dīva Inese Galante uzstāsies ar Vīnes operas solistu Martinu Ahraineru un filigrānas pianisti Grētu Erharteri-Sargsjanu no Austrijas.
 
Tajā pašā dienā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē artistiska franču dziedātāja, spilgta džeza zvaigzne, kura tiek salīdzināta ar Edīti Piafu – Kamila Berto – pirmo reizi uzstāsies Latvijā. Mūzikas svētki "Summertime 2019 – aicina Inese Galante" noslēgsies 11. augustā ar jubilejas festivāla noslēguma konceru “Gala Galante”, pulcējot uz skatuves spilgtākās Latvijas un ārzemju zvaigznes kopā ar jaunajiem talantiem – konkursa “Ineses Galantes Talanti” dalībniekiem.
 
Festivāla “Summertime 2019 – aicina Inese Galante” koncertu biļetes ir pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.  Vairāk par festivāla programmu un dalībniekiem – oficiālajā mājas lapā www.festivalsummertime.com