Jau septīto gadu Bulduru Izstāžu nams rīko tradicionālās “Mākslas stundas”, tā simboliski atzīmējot Mākslas dienas Jūrmalā.

image

Mākslas dienas, kas Latvijā aizsākās 1959. gadā, ir atpazīstams notikums ar 60 gadu vēsturi un aktualizē mākslu, māksliniekus, mākslas procesus un arī dialogu ar skatītāju. Laika gaitā ir notikusi gan emocionāla skatītāju un mākslinieku satuvināšanās, gan attālināšanās vai pat novēršanās, taču vienmēr ir bijusi vēlme būt saskarsmē.

 

Jūrmala jau septīto gadu lielajām Mākslas dienām pievienojas Bulduru Izstāžu nama rīkotajās “Mākslas stundās”, kad, tiekoties ar māksliniekiem, darbojoties radošajās darbnīcās un sarunājoties par mākslu un radīšanas procesiem, tiek svinēti mākslas svētki.

 

Jūrmalā pirmā “Mākslas stunda” šogad notiks 12. aprīlī, kad sietspiedes drukas darbnīcu Bulduru Izstāžu namā vadīs māksliniece Elizabete Melbārzde. Visas vietas uz sietspiedes darbnīcu diemžēl jau ir rezervētas, taču ir iespēja nokļūt citos “Mākslas stundas” pasākumos aprīlī un maijā, savlaicīgi tiem piesakoties.

 

26. aprīlī plkst. 17.00 “Dunovglass” darbnīcā Dzintaros, Promenādes ielā 6, lekcijā un darbnīcā “Iepūt karstā stiklā” mākslinieks Juris Dunovskis stāstīs par stiklu un arī rādīs stikla pūšanas procesu.

 

17. maijā plkst. 15.00−18.00 Bulduru Izstāžu namā – mākslinieces Anneles Slišānes “Meistardarbnīca – dizaina priekšmets mājai – austais apaļais lupatu dečs”. Meistardarbnīcas dalībnieki no pašu līdzi atnestā materiāla varēs izveidot lupatu paklājiņu.

 

25. maijā notiks trīs “Mākslas stundas”. Plkst. 12.00−20.00 galerijā “Jūrmala” Jomas ielā 78 gaidāma tikšanās ar galerijas vadītāju Māru Līci, kura pastāstīs par galerijas kolekciju un gaidāmajiem jaunumiem. Plkst. 13.00–17.00 Mellužos, Zemeņu ielā 31, pie mākslinieka Dzintara Adieņa notiks lekcija un darbnīca “Ar vieglu roku”, kurā mākslinieks pastāstīs par savu radošo darbu, kā arī to, kā katram pašam atraisīties un darboties radoši. Plkst. 17.00–19.00 “Mirdzošo gleznu teātrī” Majoros, Omnibusa ielā 19, mākslinieka Vitālija Jermolajeva vadībā notiks mirdzošās gleznas “Vētra” radīšana, kuru iecerēts izstādīt 2. starptautiskajā biennālē “Marīna 2019”. Šajā “Mākslas stundā” ikviens pasākuma dalībnieks var būt arī interaktīvā glezniecības darba radīšanas dalībnieks. Pieteikšanās šim pasākumam pa tālruni 22327741.

 

Visās “Mākslas stundās” apmeklētāju skaits ir ierobežots un dalība savlaicīgi jāpiesaka pa tālruni 67752472 vai e-pastā bulduruizstazunams@jurmala.lv