Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā atklāta konkursa izstāde „JĀ/NEatkarība-2018” un paziņoti konkursa laureāti, kuri iegūs naudas prēmijas, kā arī sveikti atzinības ieguvušie autori. Konkursa izstādes balvu fonds ir 1800 eiro.

image

Šogad izstāde un konkurss Jūrmalā notiek jau septīto gadu, un šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no Bulduru Izstāžu nama atpazīstamības zīmēm un arī apmeklētākajām izstādēm. Konkursa izstādes „JĀ/NEatkarība” ideja radās jau 2012.gada vasarā, Bulduru Izstāžu namam sadarbojoties ar radoši darošo biedrību "RAD-DAR". Konkursa izstāde veiksmīgi pārņēma toreizējā gadskārtējā pasākuma „Māksla vieno tautas” vietu un laiku kā jauns konkurss, kas aicināja māksliniekus piedalīties ar laikmetīgiem un sociāli aktīvi ievirzītiem mākslas darbiem par Latvijas neatkarības tēmu.

 

Šogad konkursam tika pieteikti 82 darbi no visas Latvijas. Žūrijas sastāvā strādāja Aiga Dzalbe – mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas docente; Kristīne Briede – dokumentālā kino režisore, kultūras un sociālu projektu producente, publiciste; Andrejs Grants – fotogrāfs, pedagogs; Normunds Kozlovs – filozofs un sociologs, Rīgas Stradiņa universitātes  Komunikācijas studiju katedras docētājs un Patricija Brekte – māksliniece, "Art Studio Peahen" vadītāja.

 

Arī šogad konkursa izstāde notiks divās Jūrmalas vietās: Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6 un Jūrmalas pilsētas domes vestibilā Jomas ielā 1/5. Izstāde Bulduru Izstāžu namā notiks līdz 8. decembrim, Jūrmalas pilsētas domes vestibilā līdz 7. decembrim.

 

Izstādes apmeklētāji aicināti aktīvi iesaistīties skatītāju balvas noteikšanā.