Bulduru Izstāžu nama vadītāja Agnese Bule ‒ “Sieviete dizaina veicinātāja 2017”
Publicēts: piektdiena, 25.maijs, 2018
Kategorija: Kultūra

Konkursā – forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2017” par ieguldījumu nozarē “Sieviete dizaina veicinātāja 2017” tika godināta Bulduru Izstāžu nama (iepriekšējais nosaukums Mākslinieku nams) vadītāja Agnese Bule.

image

Konkursa “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības ‒ sievietes līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā. Foruma patrone ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

 

Bulduru Izstāžu nama vadītāja un dizainere Agnese Bule jau vairāk kā padsmit gadus pazīstama ar radīto tēlu “Latviešu sapnis”, kas attīstījies līdz “Latviešu sapņa skaidrojošajai vārdnīcai”, kurā attēlota latviešu tautas izcelšanās, attīstība, sadzīviskas, metaforiskas un ironiskas tēmas. Latvieša tēla veidoto grafiku Agnese Bule ir ienesusi ikdienā lietojamos dizaina produktos – krūzēs, galdautos, piezīmju kladēs, kleitās, rotās u. c.

 

Darbojoties Bulduru Izstāžu namā, Agnese rada notikumus, kuros aktīvi iesaistās plašs Latvijas mākslinieku loks. Jau par ikgadējiem kļuvušas izstādes – konkursi “JĀNEatkarība”, “Gada NeDarbs”, Mākslas stundu organizēšana interesentiem u. c. Mākslas akcijas un projektus Bulduru Izstāžu namā kopš 2012. gada Agnese realizē ar radoši darošās biedrības RAD-DAR atbalstu. Agnese ir pārvērtusi arī Bulduru Izstāžu nama brīvdabas teritoriju mākslas un foto akciju dārzā.

 

Agnese Bule par saņemto titulu saka: “Pašai šī atzinība nozīmē nopietnu atgādinājumu un brīdinājumu par to, ko es varētu darīt, bet nedaru. Laikam jāpiekar šis diploms acu augstumā!”

 

Agnese Bule piedalās arī Jūrmalas mākslinieku grupas izstādēs, kā arī organizē personālizstādes. Līdz 22. jūnijam Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma Agneses Bules personālizstāde “Latviešu sapnis sapņo par Latviju”.

 

A. Bule beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļu ar maģistra darbu “Latviešu sapnis 1996–2010”.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE