Latvijas Nacionālā kultūras centra izdotajos skaņdarbu krājumos koklēm iekļautas Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokles pedagoģes Kristīnes Dmitrijevas un skolas audzēkņa Marisa Matiasa Ojalas kompozīcijas stīgu instrumentiem.

image

Kristīnes Dmitrijevas astoņas skaņdarbu kompozīcijas un tautasdziesmu apdares ievietotas Latvijas Nacionālā kultūras centra tikko klajā nākušajos skaņdarbu krājumos “Skaņu atspulgi” un “Sudraboti gaiļi dzied” koklēm un kokļu ansambļiem. Vienā no krājumiem iekļauta arī mūzikas vidusskolas 8. sitaminstrumentu klases audzēkņa Marisa Matiasa Ojalas kompozīcija koklei un marimbai “Ziemassvētku sajūtas”.

 

Kristīne Dmitrijeva ir ilggadēja skolas pasniedzēja un mācību darba vadītāja, līdztekus tam arī komponiste un aranžētāja. Vairākus gadus vadījusi Kokļu dienas, kas vasaras saulgriežu laikā Jūrmalā pulcē koklētājus no visas Latvijas. Pateicoties Kristīnes Dmitrijevas darba ieguldījumam, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kokļu ansambļi ir vieni no labākajiem Latvijā.

 

2009. gadā Kristīne Dmitrijeva iniciēja kokles un tai radniecīgu instrumentu specialitātes audzēkņu sacensību iekļaušanu starptautiskā akadēmiskās mūzikas konkursa “Jūrmala” norisē. Šogad konkurss jaunajiem māksliniekiem norisināsies 22. reizi, un šī ir piektā reize, kad tas veltīts daudzstīgu instrumentu – arfas, ģitāras, kokles un tai radniecīgo instrumentu (kankle, kannele, kantele, gusļi, cimbāle, bandūra) – spēlei.

 

Koncertkokle ir vienīgais nacionālais mūzikas instruments Latvijā, ko var apgūt profesionālās ievirzes izglītības iestādēs. Kokļu klusinātais, niansētais skanējums piešķir īpašu nokrāsu gan tautas mūzikas apdarēm, gan tieši koklēm rakstītajiem mūsdienu autoru darbiem.