Jūrmala 16.–20. augustā uzņēma Ziemeļvalstu un Baltijas valstu radošās rakstīšanas nometni, kas pulcēja jauniešus no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas, tostarp divi no Jūrmalas.

image

Trīs dienu nometni vadīja somu dzejnieks Susinukke Kosola – radošās rakstīšanas skolotājs no Turku universitātes. Nometnes dalībnieki tikās Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā, kur apguva radošās rakstīšanas tehniku un veidus, kā atrast savu māksliniecisko izteiksmi un kā to pilnveidot. Tāpat notika diskusijas par sociālajiem medijiem un dažādiem rakstniecības žanriem.

 

Piecu dienu laikā jaunieši no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas iepazina arī Jūrmalas pilsētu, piedalījās Jūrmalas jauniešu rīkotajā saviesīgajā pasākumā Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrā, apgleznoja porcelānu Jūrmalas Mākslas skolas rīkotajā meistarklasē, devās pastaigā pa Ķemeru Lielo tīreli un Jūrmalas Brīvdabas muzejā iepazina seno amatu prasmi – zivju kūpināšanas tradīciju.  

 

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu radošās rakstīšanas nometne ir Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Igaunijā un Lietuvā kopīgs projekts; nometne tiek rīkota ar Ziemeļvalstu rakstnieku pārrobežu sadarbības programmas (Nordic Writers Crossing Borders) atbalstu sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi.