49. Taivānas Pasaules bērnu mākslas konkursā Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi ieguva 3 zelta un 1 sudraba medaļu un 2 atzinības.

image

Pagājušo piektdien Jūrmalas Mākslas skolā Taipejas misija Latvijā rīkoja 49. Taivānas Pasaules bērnu mākslas konkursa laureātu apbalvošanu. Jūrmalai, īpaši Jūrmalas Mākslas skolai konkurss ir bijis īpaši veiksmīgs – iegūtas 3 zelta, 1 sudraba medaļa un 2 atzinības. Zelta medaļas saņēma Anna Jurgeleviča, Gundega Āboliņa un Mikhail Brodovich. Sudraba medaļu - Sofja Vorkele, savukārt atzinības rakstus - Polina Zavjalova un Arina Barkova. Visi laureāti ir skolotāja Antona Vaivoda audzēkņi. Medaļas laureātiem pasniedza Taipejas misijas Latvijā vēstnieks Andy Chin, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece  Rita Sproģe un Jūrmalas Mākslas skolas direktore Taiga Vaišļa.

 

Taivānas Pasaules bērnu mākslas konkursu katru gadu organizē NVO “Taivānas Asociācija izglītībai caur mākslu”. Konkurss tiek rīkots ar mērķi attīstīt bērnu radošumu un mācīties par mākslu, lai bērni varētu izprast kultūru kā spēli bez valodas barjerām. Godalgotie darbi pēc konkursa noslēguma tiek izstādīti Asociācijas izstāžu zālē Taipejā. Latvija tajā ir viena no aktīvākajām dalībniecēm un katru gadu iegūst vairākus apbalvojumus. 49. Taivānas Pasaules bērnu mākslas konkursā piedalījās bērni vecumā no 6 līdz 15 gadiem no 41 pasaules valsts. Latvijas skolēni, kas aktivitātes ziņā ir ierindojušies otrajā vietā aiz Malaizijas, 49. konkursā ieguva 3 zelta un 4 sudraba medaļas, kā arī  71 atzinības rakstu.