Datums 6. augusts, 2022
Laiks20.00
Vieta Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Vizuālis

Festivāls aicina uz tikšanos ar labi pazīstamām baleta personībām un piedāvā iepazīt jaunus vārdus gan horeogrāfijā, gan izpildījumā.

  • Redzēsim “melno” pas de deux no Džona Noimaijera baleta “Kamēliju dāma” Annas Lauderes un Edvina Revazova izpildījumā. Tas ir noslēdzošais un visemocionālākais duets no trim leģendārā baleta divdejām. Hamburgas baleta vadošo solistu pāris izpildīs arī īpaši viņiem veidoto Noimaijera darbu “Zēna brīnumrags”(Des Knaben Wunderhorn) ar Gustava Mālera mūziku.
  • Skatītājiem būs iespēja iepazīt Somijas Nacionālā baleta solistus. Rebeka Kinga (Rebecca King) (ASV) baleta izglītību ieguvusi Merilendas Karaliskajā baleta institūtā, pirms karjeras Somijā dejojusi Doņeckas nacionālajā baletā, Prāgas baleta teātrī un Čehijas Nacionālajā baletā. Juns Sja (Jun Xia) (Ķīna) dejo Somijas nacionālajā baletā kopš 2019. gada. Bērnībā apguvis tradicionālās ķīniešu dejas, pēc Šanjahas dejas akadēmijas absolvēšanas kļuvis par Prix de Lausanne laureātu. Dejojis arī Honkongas baletā. Pāris no Somijas izpildīs Medoras un Verga pas de deux no baleta "Korsārs”, kā arī duetu no baleta austrāliešu horeogrāfa Lukasa  Džervija (Lucas Jervies) baleta "Spartaks".
  • Tos, kam laimējās redzēt Hanoveras baleta vadošo solistu Maurusu Gotjē Ņižinska lomā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, gaida patīkama atkaltikšanās. Gotjē Jurmalā ievedīs skatītājus Marko Gekes niansētājā mikrokustību pasaulē ar solo "Affi". Darbs tapis 2005. gadā  iedvesmojoties no trim Džonija Keša dziesmām.
  • Īpaša būs arī Kijivas modernā baleta pārstāvju Anastasijas Bairdas un Artjoma Šošina (Ukraina) viesošanās. Viņi dejos Latvijā labi pazīstamā moldovā dzimušā ukraiņu horeogrāfa Radu Poklitaru horeogrāfijas “Sarabanda” un “Mēs dejojam Pergolezi”.

Kā jau ierasts, Baleta festivāls Jūrmalā ir laiks, kad jaunajai sezonai sāk gatavoties arī Latvijas Nacionālā baleta dejotāji. Šoreiz programmā spilgti un daudzveidīgi dueti – fragmentu no baleta “Gulbju Ezers” dejos Sabīne Strokša un Darius Florians Katana; duetu no Marko Gekes baleta “Ņižinskis” izpildīs Elza Leimane un Aidens Viljams Konefrijs. Konefrijs pārī ar Jeti Laukuču izdejos arī pas de deux no baleta " Esmeralda ". Annija Kopštāle un Kārlis Cīrulis satiksies duetā "Diāna un Akteons", bet Jūlija Brauere un Viktors Seiko izpildīs fragmentu no baleta "Drakula" Kšištofa Pastora horeogrāfijā. Vienu no jaunākajām Elzas Leimanes horeogrāfijām ar nosaukumu “Mmhm...” dejos Justīne Teličena un Antons Freimans. Un, protams, izskanot festivālam tradicionālais "Grand Finale" Aivara Leimaņa horeogrāfijā.

Festivāla norisi atbalsta Jūrmalas valstpilsētas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.