Datums 20. jūlijs, 2022
Laiks17.00
Vieta Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
Kukuvass afisa

Tikšanās datums mainīts uz 20.jūliju plkst. 17.00

Trešdien, 20.jūlijā plkst.17:00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā notiks literāri muzikāla tikšanās ar jūrmalnieku, dziedātāju, komponistu un mūzikas pedagogu Adrianu Kukuvasu.

Kopīgi atcerēsimies laiku, kā leģendārā grupa “Menuets”,  kurā satikās Jūrmalas 4.vidusskolas zēni Andris Kronbergs, Adrians Kukuvass, brāļi Sējāni un brāļi Bartašēvici, iedziedāja Atmodu. “Menuets” spējis uzrunāt klausītājus bezgala dziļi vairāk nekā pusgadsimta  garumā.

A.Kukuvasam bija tikai 17 gadu, kad tapa viņa pirmā  komponētā dziesma  “Krīt visbaltākie sniegi” (J. Jevtušenko dzeja, tulk. J.Peters), kas dziļi saviļņo klausītājus joprojām. Tapušas vairāk kā 300 dziesmas, dziesmu cikli un lielas formas darbi – oratorija “Prometejs”, mūzikli -  “Nāriņa” un “Mazais princis”, muzikāla izrāde „Caur mākoņu vārtiem” ar A.Skujiņas un J.Ziemeļnieka dzeju, jautrs mūzikls bērniem, lielo leļļu izrāde „Rukšu svētdiena” ar M.Cielēnas vārdiem u.c.

Dziesmu albumi : „Atgriežoties”, „Mazais princis”, „Starp rīta zvaigznēm”, „Debesu dāvana” ar A. Čaka dzeju, un nulle kā iznākušais albums ar S.Jeseņina dzeju „Un uzsmaida debesīm rītausma” . Ievērojama ir Adriana sadarbība ar Jūrmalas vīru kori „Burinieks”. Šobrīd top dziesmu albums sadarbībā ar dzejnieku, prozaiķi un dramaturgu A. Briedi-Makoveju.

Jau daudzus gadus A. Kukuvass savas zināšanas nodod jaunajai paaudzei, palīdzot jauniešiem apgūt ģitāras un trompetes spēli. Ir Gada labākais skolotājs 2021 Mārupes Mūzikas un Mākslas skolā.  

A.Kukuvass ir arī vairāku grāmatu autors un vienas grāmatas sastādītājs - „Esi mūžīgs bērns” ,1999, kurā ietvertas A.Kukuvasa dziesmas ģitārai un balsij ar Šri Činmoja vārdiem. 2008. gadā iznāca A. Kukuvasa un U. Griškevičas sastādītā grāmata "Menuets" –„ Piever acis un atkal kā toreiz...", kas izdota ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu, ģitāras spēles pašmācības grāmata „Ar ģitāru uz Tu”, 2011,“Stella Vulgaris”, 2020. Šī A.Kukuvasa sarakstītā grāmata ir laikmeta liecība par dienesta laiku padomju armijā Rīgā karavīru estrādes ansamblī «Zvaigznīte», kā arī , kopā ar Aiju Lindi radītās 25 etīdes trompetei ar klavierēm „Lai skan”, 2021.

Viss A.Kukuvasa profesionālais darba mūžs saistīts ar mūziku  -  dziedot, komponējot, skolojot jauno paaudzi un sniedzot savu ieguldījumu rakstniecībā. Bez mūzikas savu dzīvi iedomāties viņš nevar.

2021.g. 18.novembrī Adrians Kukuvass tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, kuru saņēma šī gada maijā, dienu pirms mūsu Valsts neatkarības atgūšanas. Savukārt tieši 4. maijā tika uzņemts Latvijas Ordeņu brālībā. Sirsnīgu, darbīgu un interesantu cilvēku brālībā, kuri savu dzīvi un darbu veltījuši Latvijai.