Datums 2. septembris, 2021 – 10. oktobris, 2021
Laiks10.00–17.00
Vieta Jūrmalas muzejā Tirgoņu ielā 29
Ilze Rudzite

Ilze Rudzīte (1972) dzimusi Jelgavā, no 2008. gada dzīvo un strādā Dānijā. 1999.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, iegūstot maģistra grādu. Zināšanas tekstilā māksliniece papildinājusi studijās Dānijā, VIA Universitātes koledžas Tekstila dizaina nodaļā (2012 – 2015).

Personālizstāde “Starp divām jūrām” ir estētisks identitātes meklējums, kas iemiesots matērijā - šķiedru mākslas darbos. Izstādē eksponētie darbi reflektē par  identitātes svārstībām un transformāciju, kas noris mentālajā apziņā, mainot atrašanos fiziskajā telpā – teritorijā.

Citzemē vietas apstākļa vārds “starp” ieguvis būtisku jēgu, nesot sevī gan burtisku, gan pārnestu nozīmi. Nav atbildams, cik ilgstošs ir periods “starp”, identificējot sevi ar jauno teritoriju un nespējot atvadīties no atstātās.

 Mākslinieces atrašanās starp divām kultūras vidēm veicinājusi jaunus identitātes meklējumus, nozīmīgu lomu ieņemot dabai. Mākslas darbi ir radušies dialogā ar dabu, tās struktūrām un abstraktiem rakstiem. Mākslinieces meklējumi saistīti ar vizuālās valodas formulēšanu, kas rodas meklējot atbildes uz eksistenciāliem jautājumiem par piederību, nacionālo un kultūras identitāti, apstākļos, kas izaicina, ierobežo un pārbauda. Izprotot un akceptējot atšķirīgo, aptverama kļūst arī jaunās teritorijas kultūra un nacionālā mentalitāte. Šīs izpratnes mērvienības ir laiks, izturība, atvērtība, spēja pārtulkot un integrēt svešo. Transformācija ir vienīgā iespēja šajā garīgajā ceļojumā.

Ieva Rudzite Celojums

Ilze Rudzīte. Ceļojums. 2018. Jaukta tehnika (mašīnadīšana, māšīnizšūšana).