Datums 17. novembris, 2021 – 31. janvāris, 2022
Laiks9.00–17.30
Vieta Mākslas stacijā "Dubulti" Z.Meierovica prospektā 4
Ritums Ivanovs

Mākslinieka Rituma Ivanova personālizstādē Mākslas stacijā “Dubulti” desmit lielformāta portretos redzamas dažādu paaudžu latviešu mākslinieces, bet ogles zīmējumos pašportreti. “Cilvēkā mēdz būt “liesma” un es to vēroju,” saka Ritums Ivanovs. Visi darbi izstādīti pirmoreiz.

Desmit latviešu mākslinieces ar viņu darbiem un fotoportretiem var saukt par Rituma Ivanova kontemplāciju partneriem personālizstādē “Vērotāja laiks”: Maija Tabaka, Inta Ruka, Aija Zariņa, Ieva Iltnere, Džemma Skulme, Vija Celmiņa, Mētra Saberova, Dace Lielā, Helēna Heinrihsone un Ieva Epnere.

Izstāde ietver meistara un mācekļa simbolismu, kas vairo izstādes feminismu. Desmit mākslinieces pieder meistaru kategorijai kādā no Rituma Ivanova dzīves posmiem. Līdzsvarojot savu lomu vērojumu procesā un no vērotāja kļūstot arī par vērojamo, Ritums Ivanovs zīmē pašportretus ar ogli uz papīra. Gaisma, kas raisa noslēpumu uz āru, ir Rituma Ivanova paņēmiens, kas paceļ visus “Vērotāja laika” personāžus mītiskos mākslas plašumos. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece Inga Šteimane.

Fotoreālisms, popārts un opārts (optiskā māksla) ir 20. gs. otrās puses modernās mākslas parādības, kas ietekmējušas Rituma Ivanova glezniecību, bet liela nozīme ir arī klasikai (piemēram, Rembrantam). Mākslinieks pieder pie paaudzes, kurai nenācās būt antisociālistiskiem. Ritums Ivanovs ir dzimis 1968. gadā Cēsīs. Ieguvis izglītību Jaņa Rozentāla Mākslas skolā (1980–1987), Latvijas Mākslas akadēmijā (1987–1994, MA–1996) un Humbolta Universitātē ASV (1994–1995).

Rituma Ivanova personālizstādi “Vērotāja laiks” Mākslas stacijā “Dubulti” atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Groglass. 

Pasākumi Rituma Ivanova personālizstādē “Vērotāja laiks” Mākslas stacijā “Dubulti”:

  • Tikšanās ar skatītājiem:
    • 17.11. plkst. 14.00–19.00 - izstādes pirmā diena, māklinieks sastopams Mākslas stacijā “Dubulti”
    • 21.11. plkst.14.00–15.00 - iespēja izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieku Ritumu Ivanovu un kuratori Ingu Šteimani (stingro pulcēšanās ierobežojumu apstākļos - tiešraide);
    • 12.12. plkst.14.00–15.00 - iespēja izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieku Ritumu Ivanovu un kuratori Ingu Šteimani (stingro pulcēšanās ierobežojumu apstākļos - tiešraide).
  • Mākslas stacijas “Dubulti” darba laiki apmeklētājiem:
    • katru dienu plkst. 9.00–17.30, arī brīvdienās un svētku dienās.

Ieeja izstādē un pasākumos Mākslas stacijā “Dubulti” bez maksas.

Rūpējoties par apmeklētāju, mākslinieka un organizētāju drošību, Rituma Ivanova personālizstādes “Vērotāja laiks” pasākumi norisināsies atbilstoši tā brīža valstī noteiktajām epidemioloģiskās situācijas prasībām.