Datums 10. septembris, 2021 – 31. oktobris, 2021
Laiks9.00–17.30
Vieta Mākslas stacijā "Dubulti" Z.Meierovica prospektā 4

Mākslas stacija “Dubulti” aicina apmeklēt izstādi – “Public Encounters: Iesaistīšanās”, kurā piedalās Londonas Mākslas Universitātes Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studenti.

Darbi aplūkojami Mākslas stacijā Dubulti, tās apkārtnē un Jūrmalas pilsētvidē. Viens no darbiem skatāms pasažieru vilciena vagonos.

Izstādi veidojuši divpadsmit maģistrantūras studenti no Londonas Mākslas Universitātes Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas.

Jaunie mākslinieki piedāvā vēsturiskā monumentālisma kritiku un iesakņojušos tradīciju apspriešanu.

Projekts “Public Encounters: Iesaistīšanās” aizsākās janvārī ar četrām lekcijām un diskusijām, ko organizēja Latvijas Mākslas akadēmija. Tika runāts par naudu – kas maksā par mākslu publiskā telpā un kāpēc, par monumentu gāšanu, par politiskas mākslas spēku un publiskās telpas iespēju atklāšanu.

Visi izstādes darbi ir pirmpublicējumi un mākslinieki tos tehniski realizējuši Latvijā, kur daži ierodas pirmoreiz. Jaunie mākslinieki projektā “Public Encounters: Iesaistīšanās” cenšas orientēties sociālajos, politiskajos un estētiskajos kontekstos, iesaistās diskusijā par to, kas var būt un kas nevar būt māksla publiskā telpā. Darbos izskan pieminekļu tradīcijas kritika un publiskās mākslas šaurā tematiskā piedāvājuma kritika, tie aktualizē liberālas diskusijas kultūru un indivīda brīvības nozīmīgumu. Darbi aplūkojami Mākslas stacijā Dubulti, tās apkārtnē un Jūrmalas pilsētvidē. Viens no darbiem skatāms pasažieru vilciena vagonos.

Izstādes “Public Encounters: Iesaistīšanās” mākslas darbu autori ir Kristīne Daukšte, Liene Rumpe, Olga Melehina, Laura Šterna, Zemina Čena (Zemin Chen), Eleni Maragkaki, Viktorija Balašova, Jū Šao Lo (Yu-Shao Lo), Džeimss Kanti (James Canty), Katerina Geiduka, Lorena Goldi (Lauren Goldie) un Elīne Buka.

Izstāde Mākslas stacijā Dubulti norisinās ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu. Paldies AS “Pasažieru vilciens” un keramisko būvmateriālu ražotājam “Lode” par sadarbību.

Pasākumi notiek reizē ar 2021. gada Eiropas kultūras mantojuma dienām, atgādinot, ka 2021. gads ES ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, īstenojot Eiropas Zaļo kursu. Izstāde aplūkojama līdz 31. oktobrim. Ieeja brīva.

Izstādes iniciatori ir Kristaps Ancāns (LMA) un Marks Halsons (UAL), kuratore – Inga Šteimane.