Datums 28. oktobris, 2021
Laiks17.00
Vieta Tiešsaistē
Spoku stasti

Aspazijas māja aicina uz vēsturnieces Ingas Sarmas lekciju “Jūrmalas mistērijas”, kas 28. oktobrī plkst. 17.00 skatāma tiešraidē Aspazijas mājas Facebook lapā https://www.facebook.com/events/439143667574399.

Katru vietu, kuras vēsture iestiepjas garākā laika nogrieznī par cilvēka mūžu, apvij noslēpumaini, mistiski, mītiski un pat teiksmaini stāsti. Tāda ir arī Jūrmala, kurā mistēriju netrūkst. Ar dažiem noslēpumiem, kas palikuši bez izskaidrojuma, lekcijā dalīsies vēsturniece Inga Sarma. Lepnā Zemgales osta, kas minēta Indriķa hronikā un it kā atradusies pie Lielupes ietekas jūrā. Ar zināmu misticisma devu apdvestais Dubultu centrālais laukums, kurā visiem objektiem bijis dramatisks liktenis – pirmā kūrmāja nodegusi, vēlāk pārbūvēta, taču nojaukta arī otrā, lai dotu vietu Ļeņina piemineklim, kas arī ar laiku noņemts. Un stāsti par Sloku, kas ir visvairāk nostāstiem apvītā Jūrmalas pilsētas apkaime.

Gan Slokas mistērijas, gan privāti stāsti par neizskaidrojamām lietām un parādībām, ar ko sastapušies jūrmalnieki iepriekšējās paaudzēs, sagaidāmi Ingas Sarmas lekcijā “Jūrmalas mistērijas”.

Vēsturniece, Mg. Hist., Mg. Phil. Inga Sarma  ir jūrmalniece, mācījusies Jūrmalas 1.vidusskolā, kopš 1981.gada – Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece. Inga Sarma ir vairāku grāmatu un publikāciju autore, Jūrmalas pilsētas muzeja pastāvīgo vēstures ekspozīciju “Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture” un “Bērns kūrortā” autore.