Datums 18. augusts, 2022
Laiks20.00
Vieta Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Summertime atklasana

Festivāla svinīgā atklāšana: THE BEST OF “Summertime ‒ aicina Inese Galante”

Igudesman & Joo (Austrija)
Ādams Bens Ezra (Adam Ben Ezra) (Izraēla)

Muzikāls humora šovs un klasiskā mūzika mūsdienīgā izpildījumā.

Dueta “Igudesman & Joo” rašanās vēsture iemieso muzikantu pieeju radošajai mākslai ‒ vieglu, mūsdienīgu un daļēji ekscentrisku. Vijolnieks Aleksejs Igudesmans (Aleksey Igudesman) un pianists Hjangs-Ki Džo (Hyung-Ki Joo) iepazinās kādā angļu skolas ēstuvē pie ceptu kartupeļu porcijas. Pēc vairākiem gadiem viņu novatoriskie muzikālie šovi, pārpilni humora un harismas, kļuva par interneta sensācijām. Mākslinieku klipiem kopumā ir vairāk nekā 50 miljonu skatījumu, bet koncerti tiek izpārdoti visā pasaulē. 

Aleksejs Igudesmans ir vijolnieks, komponists, diriģents, komiķis, kinorežisors, aktieris, rakstnieks, dzejnieks un uzņēmējs. Aleksejs ir sarakstījis un laidis klajā vairākus filmu skaņu celiņus, īpaši cieši sadarbojoties ar kino komponistu Hansu Cimmeru (Hans Zimmer) vairākās filmās, tostarp filmā “Šerloks Holmss” (“Sherlock Holmes”), kas tika nominēta “Oskaram” par labāko oriģinālo skaņu celiņu.

Hjangs-Ki Džo ir izcils pianists, komponists un komiķis. Džo ir muzikālā ģēnija Jehudi Menuhina (Yehudi Menuhin), kurš kļuva par pagājušā gadsimta slavenāko vijolnieku un diriģentu, sekotājs. Pats Jehudi izvēlējās Džo kā solistu dalībai koncertā, kas tika veltīts viņa astoņdesmitajai jubilejai Londonas “Barbican Hall”. Starp izcilākajiem projektiem ir klasisko klavieru skaņdarbu aranžēšana un ierakstīšana albumam, ko ir izdevis viens no sešiem ASV vēsturē visvairāk pārdotajiem māksliniekiem ‒ Billijs Džoels (Billy Joel). Ierakstītais albums “Fantāzijas un maldi” (“Fantasies & Delusions”) 18 nedēļas ieņēma pirmo vienu “Billboard” albumu sarakstā. 

Kopā ar amerikāņu aktieri Džonu Malkoviču (John Malkovich), “Emmy” balvas laureātu, “Oskara” un “Zelta globusa” balvas nominantu, mūziķi izveidoja radošu šovu “Mūzikas kritiķis” (“The Music Critic”), ar kuru veiksmīgi uzstājas līdz šai dienai. Cita sadarbība ar aktieri iekļauj arī kompaktdiska ar izteiksmīgu nosaukumu “Tev vienkārši ir jāsmejas” (“You Just Have to Laugh” izdošanu.

Teatralizētais muzikālais šovs “Igudesman & Joо” ir saruna ar skatītājiem mūzikas un humora valodā. Aleksejs Igudesmans un Hjangs-Ki Džo ir pelnīti iemantojuši absolūtu novatoru slavu klasiskās muzikālās komēdijas jomā. Katra uzstāšanās ir pilnvērtīga izrāde, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.

Dzintaru koncertzālē “Igudesman & Joo” uzstāsies kopā ar īpaši uzaicinātu viesi no Izraēlas ‒ virtuozo kontrabasistu un multitalantu Ādamu Benu Ezru. Mūziķis kļuva slavens ar filigrānu kontrabasa spēli, izmantojot dažādas mūsdienīgas elektroniskās ierīces. Savukārt videoklipiem ar populāro melodiju versijām “Youtube” ‒ miljoniem skatījumu. Ādams pārvērš koncertus par neaizmirstamiem šoviem, kuros kontrabass kļūst par universālu instrumentu un skan kā pilnvērtīgs dzīvais orķestris.

Pasākuma organizators: Ineses Galantes fonds.