Datums 30. jūnijs, 2022 – 9. jūlijs, 2022
Laiks10.00–18.00
Vieta Aspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20
Mezginu izaicinajums

Aspazijas mājā apskatāma tautas lietišķās mākslas meistares Dagmāras Prībergas rokdarbu kursu audzēkņu izstāde “Mežģīņu izaicinājums”.

Kopš 2021.gada septembra līdz pat šī gada jūnijam, sadzīvojot ar pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, Aspazijas māja divreiz nedēļā kļuva par vietu, kur savas meistarības noslēpumos ar jūrmalniecēm dalījās ilggadējai Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele” vadītāja Dagmāra Prīberga. Stundām ilgais darbs, cenšoties apgūt knipelēšanas un frivolitē mežģīņu darināšanas pamatus, ir vainagojies ar panākumiem, un kursu audzēknes ir gatavas savus darbus parādīt Aspazijas mājas draugiem un viesiem. Dagmāra Prīberga priecājas, ka ilgajām pūlēm ir labs rezultāts: “Paldies jūrmalniecēm, kuras bez priekšzināšanām atsaucās apgūt dažādas mežģīņu darināšanas prasmes. Neskatoties uz pieredzi šajā darbā, tas arī man bija liels izaicinājums un atbildība.”

Starp kursu dalībniecēm, kas ļāvās mežģīņu izaicinājumam,  bija arī ilggadējā  Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas inspektore, jūrmalniece Ausma Pētersone, kuras lielā aizraušanās līdz šim ir bijusi aušana: “Nebija tik sarežģīti kā likās sākumā, kad viss mezglojās un raisījās vaļā. Pa šiem mēnešiem ir iegūtas pamatzināšanas, bet prakse un padziļināto zināšanu ieguve būtu turpināma”.

Mežģīņu tehnoloģiju apmācības kursi Aspazijas mājā notika pieaugušo neformālās  mūžizglītības programmas ietvaros ar Jūrmalas valstspilsētas administrācijas atbalstu. Tautas daiļamata meistare, vairāku grāmatu autore un arī jūrmalniece Dagmāra Prīberga kopā ar savām audzēknēm pie dažādu paraudziņu darināšanas ir pavadījusi 240 darba stundas.

Rokdarbu izstāde “Mežģīņu izaicinājums” Aspazijas mājā apskatāma līdz 9.jūlijam. Ieeja bez maksas.

Dagmāras Prībergas kursa dalībnieku izstādes “Mežģīņu izaicinājums” atklāšana