Ģimeņu pēcpusdiena Madaras Neikenas izstādē “Debess” un Janas Šandibinas izstādē “Piezīmes”
Datums: svētdiena, 2020.gada 9.augusts, plkst. 12.00
Vieta: Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
Ģimeņu pēcpusdiena Madaras Neikenas izstādē “Debess” un Janas Šandibinas izstādē “Piezīmes”

Attēlā: Madara Neikena “Debess” VII. Audekls, eļļa. 183x73 cm. 2020

 

Madara Neikena noslēdzošajā izstādes “Debess” dienā gaidīs Jūs uz  radošu darbošanos “Sapņu ķērājs”.  Tā būs iespēja paskatīties uz ainavu no cita redzes lauka un iepazīt veidu, kā attēlot debess jumu bez ierastā un pierastā horizonta. Mājas darbs pirms nākšanas uz muzeju – atsaukt atmiņā skaistāko, sapņaināko piedzīvoto debess jumu. Kādas debesis ir redzētas vai kādas vēlētos redzēt – putukrējuma baltas, rozā, oranžas, sārtas, dzeltenas, zilas, maigas, košas, priecīgas, tumšas, gaišas vai skumjas.

Ja ir vēlme strādāt ar savām krāsām, ņemiet līdzi akvareļa, guašas vai akrila krāsas, eļļas krītiņus vai krāsainos zīmuļus.

 

Madara Neikena par izstādi: “Tāpat kā cilvēkam, arī debesīm ir raksturs. Šobrīd mani interesē tā rakstura šķautne, kas ir mierpilna, klusa un maiga, gandrīz nenotverama. It sevišķi tie brīži, kad dienas ritumā pirmie un pēdējie saules stari sastop atmosfēras slāņus. Katrā gada nogrieznī ir citādi. Varu vērot, vērot un pētīt bezgalīgi...”.

 

Jana Šandibina savukārt noslēdzošajā izstādes “Piezīmes” dienā būs ar Jums kopā nodarbē “Skicēšanas prieks”. Tā būs ierosme fantāzijai un idejām ar skicēšanas palīdzību.

Skicēšana ne tikai palīdz fiksēt apkārtējo pasauli, bet arī rosina jaunradi, jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumus un personīga rokraksta attīstību. Apvienojot apkārt esošās pasaules elementus ar autora personīgo redzējumu un emocionālo pārdzīvojumu, skicēšana veicina radošo domāšanu. Tā būs arī iedrošināšana nebaidīties ķerties pie tukšas lapas un izmēģināt jaunus skicēšanas paņēmienus ne tikai raugoties uz apkārtējo vidi, bet arī izmantojot savu fantāziju.

 

Janas Šandibinas izstādē “Piezīmes” dabas elementu un noskaņu tvērumi, kas attēloti uz lielformāta audekliem, ir gluži kā piezīmju lapas, kas tik tikko izņemtas no mākslinieka skiču bloka. Šajās piezīmēs skatītājam ir iespēja redzēt ne tikai gatavo darba rezultātu, bet arī nedaudz ielūkoties tā tapšanas procesā.

 

Nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti, bet līdzi ņemiet sev tīkamos skiču blokus, papīru, zīmuļus.

Gaidīsim pieaugušos un bērnus no 7 gadu vecuma.

 

Lūgums pieteikties iepriekš, zvanot  (+371) 26524361 vai rakstot muzejpedagogs@jurmala.lv

 

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE