Rietumlatvijas reģiona koklētāju ansambļu koncerts “Rotā kokles Jūrmalā”

Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jūrmalas Mūzikas vidusskolu 22. februārī plkst. 17:00 Dubultu koncertzālē aicina uz kokļu mūzikas koncertu “Rotā kokles Jūrmalā”, kur piedalīsies ap 120 koklētāji no 10 Latvijas pilsētām. Koncertā izskanēs tautas dziesmu apdares un latviešu komponistu oriģināldarbi. Koklētāji kopīgā koncertā ieskandinās arī vasarā gaidāmos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

Jūrmalas pilsētai ir senas un vērienīgas kokļu kopā muzicēšanas tradīcijas – sākot ar 2004. gadu 11 reizes Jūrmalā norisinājās Latvijas Kokļu dienas, kas pulcēja koklētājus no visas Latvijas. Mīlestība uz kokli nav rimusi, tāpēc arī pirms lielajiem svētkiem Jūrmala labprāt uzņem pie sevis koklētājus, lai sajustu kopā muzicēšanas prieku un smeltos iedvesmu ceļā uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vasarā.

Koncertā piedalīsies koklētāji no Aizkraukles, Baldones, Dundagas, Engures, Iecavas, Jūrmalas, Kolkas, Olaines, Rīgas un Tukuma. Programmā izskanēs Viļņa Salaka, Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Raimonda Paula, Edgara Lipora un citu latviešu komponistu skaņdarbi ansambļu un apvienoto ansambļu izpildījumā. Programma sniegs pavasarīgi gaišu noskaņu, ar latviskās skaņu ainavas rāmās paletes nokrāsu, kas spēs iedvesmot un piepildīt ik vienu klausītāju.

Koncerts paredzēts 2 daļās. Ieeja ir bez maksas. Informācija par koncertu un aktuālo Dubultu koncertzāles piedāvājumu: muzikasskola.jurmala.lv