Tikšanās ar rakstnieci Gundegu Repši
Datums: otrdiena, 2019.gada 10.decembris, plkst. 17.00
Vieta: Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
Tikšanās ar rakstnieci Gundegu Repši

Rakstniece stāstīs par Latvijas simtgades dokumentālo filmu “Kurts Fridrihsons”, kas ir personisks stāsts par pazīstamo latviešu mākslinieku – gleznotāju, scenogrāfu un grāmatu ilustratoru. Gundega Repše ir filmas scenārija autore.

 

Literārajā vakarā rakstniece pastāstīs arī par savām jaunākajām, 2019. gadā izdotajām grāmatām – “Skiču burtnīca. Simts” un “Retināts gaiss”.

Eseju grāmata “Skiču burtnīca. Simts” sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017.gada 18.novembra līdz 2018.gada 18.novembrim. Repšes dienasgrāmata sniedz tiešu liecību par 2018.gadu, stāstot bez izskaistinājumiem, bet ar mīlestību. Autore atgādina, ka ideāli un sirdsapziņa nebūt nav aizgājušā laikmeta relikti, ka tās ir substances, kuras vēl joprojām izšķir – valstij būt vai nebūt.

 

“Grāmatas “Retināts gaiss” nepieciešamību noteica neizbēgamā kalnākāpēja vientulība, dievišķi pārdzīvojumi un traģiski zaudējumi. Retinātajā gaisā, kurā uzturējos šī cikla tapšanas procesā, nepieciešams tikai pats būtiskākais. Tas arī ir vissarežģītākais – izsijāt zeltu no ikviena cilvēka, neņemt līdzi lieko. No kāda uz mūžu ir palicis viens vienīgs smaids, no cita — vēstures smagais, cakainais rāmis, kad pati bilde jau izzagta un sakropļota, vēl no cita – draņķība, kas tevi pašu ir izdresējusi par krietnāku cilvēku”, par grāmatas “Retināts gaiss” tapšanu saka tās autore Gundega Repše.

 

Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projektā “Literārie vakari kopā ar autoru”.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE