Cikls “Kafija ar Aspaziju”. “Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības. Jāņa Dimanta gabaliņi” – tikšanās ar grāmatas autoru žurnālistu Jāni Dimantu
Datums: ceturtdiena, 2019.gada 5.decembris, plkst. 18.00
Vieta: Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20

5.decembrī plkst. 18:00 Aspazijas mājā viesosies leģendārais žurnālists, ilggadējais Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāmas” redaktors Jānis Dimants.

Nupat dienas gaismu ieraudzījusi žurnālista pirmā grāmata “SIMTGADES dullais letiņš. Apskaidrības. Jāņa Dimanta gabaliņi”, kurā Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris nopietni un nenopietni stāsta par dzīvi, par vēsturi un par savu lomu šajā dzīves karuselī: “Ne tikai kautrības, bet skaidras patiesības labad jāpateic, ka neesmu nekāds rakstnieks vai memuāru saveidotājs. Pasarg’ Dies! Esmu vienkārši brīvs domātājs. Nu kaut kāda vērtība tiem Dimanta gabaliņiem var būt ir tādejādi, ka daža laba vēsturiskā norise aplūkota no visdažādākajām pusēm un savilkts vienviet tāds viedokļu klāsts, ka tiešām ir ko pavērtēt, aizdomāties, turklāt pasniegts ne visgudrā akadēmiskā, bet vieglajā valodā, tā lai visi saprastu, nemaldīgi uztvertu domu.”

        Žurnālists uzsver, ka viņa grāmatas literārais varonis “dullais letiņš” nav dumjais letiņš: “Tie dullumi un trakumi grāmatā pa pilnam rodami, par tiem būtu jāzina, iespējami vairāk katram, arī tiem un tām, kas sakās “par kariem, revolūcijām, politiku – mūs tas neinteresē”. Jā, nākas ieinteresēt, ne mazāk svarīgi – arī ieintriģēt, kā kopā ar krieviem esam karojuši pret vāciešiem, kā kopā ar vāciešiem pret krieviem un pa vidu tesušies paši savstarpēji.”

       Jānis Dimants savā grāmatā nepievēršas tikai vēsturei. Autoram ļoti uztrauc arī mūsu valsts nākotne, tāpēc viņš aicina uz misiju, kas stāvētu pāri visam un tiktu saukta “Nākotnes glābšana”. Kas tā tāda? Par to Jānis Dimants sola runāt Jūrmalā. Tikšanās ar Jāni Dimantu notiks cikla “Kafija ar Aspaziju” ietvaros Aspazijas mājā, Z. Meierovica prospektā 18/20.

Ieeja pasākumā bez maksas.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE