Okemas skolas kapelas kora, kamerkora un simfoniskā orķestra koncerts (Lielbritānija)
Datums: otrdiena, 2019.gada 9.jūlijs, plkst. 18.00
Vieta: Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13

 

Skanīgais Lielbritānijas mūziķu desants Latvijā jūlija sākumā

 

Nē, nē – ar militāro jomu šoreiz nekādas saskarsmes! Mūs apciemos – tiešām plaši, vērienīgi un saistoši – Okemas (Oakham) skolas trīs dažādu mūzikas kolektīvu pārstāvji, demonstrējot savus sasniegumus gan vokālajā, gan instrumentālajā jomā (un abās kopā arī). Skolas interneta vietne pārliecinoši un ar lepnumu stāsta par Lielbritānijā iecienītu un pazīstamu mācību iestādi apmēram tūkstoš bērniem un jauniešiem vecumā no četrpadsmit līdz astoņpadsmit gadiem.

 

Šīsvasaras koncertturnejā četrās Latvijas baznīcās mēs dzirdēsim Okemas skolas Kamerkori, Kapelas kori un skolas simfonisko orķestri. Lai gan pats par sevi repertuārs kvalitāti nenodrošina, tomēr tas ir neapšaubāmi iespaidīgs – plašs, pāri laikmetiem un stiliem soļojošs ar noslieci uz mūsdienu mūziku. Lūdzu nesatraukties – šoreiz tā ir pārsvarā labskanīga, ausij tīkama, turklāt pietiekoši daudzveidīga. Okemas skolas koru priekšnesumā mūzika skanēs slaidā vēstures lokā no H. Pērsela, J. S. Baha un G.F. Hendeļa caur romantisma dārgumiem (F. Šūberts, F. Mendelszons-Bartoldi, J. Brāmss) līdz pat mūsu gadsimta skaņām – pats jaunākais darbs datēts ar 2019. gadu! Savukārt orķestra programmā dominē labi pazīstami un bez jebkādas piepūles klausāmi sacerējumi, kā, piemēram, G.F. Hendeļa Uguņošanas mūzika un slavenās J. Brāmsa Ungāru dejas. Nav aizmirsts arī ciemakukulis – latviešu autoru darbi. Šajā reizē mūsu komponistus ar skaistu garīgo mūziku pārstāv veseli trīs labi pazīstami meistari - Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds un Pēteris Vasks.

 

Lietojot drusku nodrāztu reklāmas frāzi – gandarījums garantēts! To šoreiz varam teikt pavisam bez ironijas pieskaņas, turklāt šajā periodā mūsu piesātinātā vietējā mūzikas ēdienkarte vai nu pieticīgāka, vai pavisam klusa.

 

 

Ieeja par ziedojumiem.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
septembris 2019
PILSĒTAS KARTE