Fotostudijas "Aspazija" 10 gadu jubilejas izstādes "Atskaties. Apstājies. Ej!" atklāšana
Datums: piektdiena, 2018.gada 7.decembris, plkst. 19.00
Vieta: Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
Fotostudijas "Aspazija" 10 gadu jubilejas izstādes "Atskaties. Apstājies. Ej!" atklāšana

No 7. decembra līdz pat gada beigām Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma plaša fotostudijas “Aspazija” dalībnieku darbu izstāde “Atskaties. Apstājies. Ej!”, ar kuru studija atzīmēs savu 10 gadu jubileju. Izstādē būs skatāmi visu studijas dalībnieku autordarbi, kā arī katra autora īsa vizuālā biogrāfija. Nozīmīga izstādes daļa būs veltīta fotostudijas dibinātājiem un tās mākslinieciskā ceļa iezīmētājiem Viesturam Jaucim, Jānim Kreicbergam un Andrim Sīmanim. Izstādes kurators Valters Poļakovs, māksliniece Dace Džeriņa.

 

Izstādes kurators Valters Poļakovs par gaidāmo notikumu saka: “Apjomīga izstāde! Eksponētās fotogrāfijas raksturo katra fotostudijas biedra atšķirīgo individuālo redzējumu. Ticu, ka dažādu žanru lielformāta fotogrāfijas priecēs izstādes apmeklētājus.”

 

“Mūsu aizraušanās ir pieradināt mirkļus, sajūtas, emocijas. Tad tās kļūst klāt esošas arī citiem, raisot pārdomas, jaunas izjūtas. Un tā nebeidzami, nerimstoši. Cik viegli mirkļus tveram, tikpat  viegli tos palaižam tālāk,” ar šādu moto savu darbošanos, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes fotomākslā, piedaloties un organizējot neskaitāmas izstādes, raksturo gandrīz 30 dalībnieku lielais kolektīvs un tā vadītāja Una Liberte.

 

Studijas fotogrāfi piedalās visos svarīgākajos pilsētas notikumos, iemūžinot tos un daloties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos. Fotostudija “Aspazija” ar savu līdzšinējo darbību ir pierādījusi, ka tās dalībnieki ir entuziasti un Jūrmalas pilsētas patrioti ar aktīvu dzīves pozīciju, kuri nesavtīgi ziedo savu laiku un līdzekļus, lai fotogrāfijas žanrā gan Latvijā, gan ārvalstīs popularizētu Jūrmalas galvenās vērtības – dabu, cilvēkus, kultūrvēsturisko mantojumu.

 

Fotostudija, svinot savu desmitgadi, ir ne tikai sagatavojusi plašu izstādi, bet izdevusi arī fotoalbumu, kura atvēršana notiks izstādes atklāšanas laikā 7. decembrī plkst. 19.00. Projekts tapis ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2019
PILSĒTAS KARTE