Aspazijas 153. dzimšanas dienai veltīts literāri muzikāls sarīkojums ar Pētera Vaska fonda izdotā CD "Gaismā" atvēršanu Jūrmalā
Datums: ceturtdiena, 2018.gada 15.marts, plkst. 18.00
Vieta: Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, J.Pliekšāna ielā 5/7
Aspazijas 153. dzimšanas dienai veltīts literāri muzikāls sarīkojums ar Pētera Vaska fonda izdotā CD "Gaismā" atvēršanu Jūrmalā

15. martā plkst. 18:00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Majoros, Pliekšāna ielā 5/7 notiks Aspazijas dzimšanas dienai veltīts pasākums, kurā Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča un pianiste Agnese Egliņa iepazīstinās ar Pētera Vaska fonda izdoto kompaktdisku ‘’ Gaismā...” , bet Jūrmalas teātra aktrise Dace Umbraško  lasīs Aspazijas dzeju.

Pasākumā izskanēs gan latviešu klasiķu – Jāzepa Vītola, Jāzepa Mediņa, un Jāņa Mediņa, gan mūsdienu komponistu – Lauras Gustovskas, Ingmara Zemzara un Artura Maskata solodziesmas ar Aspazijas dzeju.

Jauniznākušajā kompaktdiskā iekļauti skaņdarbi, kurus pasūtījis Pētera Vaska fonds, un kuri piecu gadu laikā tapuši fonda koncertciklu ietvaros: komponistu Artura Maskata, Pētera Vaska, Viļņa Šmīdberga, Pētera Plakida, Rutas Paideres, Lauras Gustovskas un Ingmāra Zemzara solodziesmas ar latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Aspazijas, Friča Bārdas, Ojāra Vācieša un Valdas Moras  tekstiem.

Kompaktdiska noformējumam izmantota mākslinieka Girta Muižnieka glezna.

No Aspazijas dzimšanas mūs šķir jau 153 gadi.  Viņas dzeja un dramaturģija ir nozīmīga latviešu literatūras sastāvdaļa, kas saistījusi dažādu laiku un paaudžu komponistus.

Inga Šļubovska-Kancēviča  ir viena no vadošajām operu un koncertu dziedātājām Latvijā.  Vairāku starptautisku konkursu laureāte. Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2008. gada.

Inga Šļubovska-Kancēviča atceras: ‘’Pirmais bija komponists Arturs Maskats, kas man 2014. gada vasarā piezvanīja un teica, ka viņam ir ideja sarakstīt trīs dziesmas manai balsij ar Aspazijas dzeju. Un tā iedvesma  pārgāja arī uz mani. Sāku lasīt Aspazijas dzeju, krājumus. Un tad, kad viņš to visu uzrakstīja, tā bija kā dāvana.”

Agneses Egliņas personībā elastīgi savienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņa vienlīdz labi iejūtas kā koncertmeistares un dažādu kameransambļu dalībnieces, tā solistes ampluā, un kļuvusi par vienu no pieprasītākajām pianistēm Latvijā.

Dace Umbraško ir Jūrmalas teātra aktrise un režisore, vada Jūrmalas jauniešu teātri “Experiments’’, iestudē izrādes Jūrmalas valsts ģimnāzijā. Jūrmalas ‘’Gada balva kultūrā 2015’’ laureāte par Latvijas pirmā jauniešu teātra festivāla ‘’Rainis un Aspazija-TEV’’ organizēšanu.

Ieeja bez maksas.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2018
PILSĒTAS KARTE