Laikā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim Jūrmalā ir spēkā iebraukšanas maksa īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētā. Jūrmalnieku un pilsētas viesu ērtībām Jūrmalas pašvaldība uzsākusi caurlaižu pieteikšanas un saņemšanas procesa modernizāciju.

image

Būtiskākās izmaiņas ir saistītas ar atteikšanos no caurlaidēm papīra (uzlīmju) formā. Turpmāk caurlaide būs ieraksts informācijas sistēmā, – tas tiks veikts par katru transportlīdzekli pēc nodevas samaksas (vai bez nodevas maksāšanas, ja personai ir piemērojams atbrīvojums saskaņā ar saistošajiem noteikumiem “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā”).

 

Īpaša uzmanība jaunajai kārtībai jāpievērš motociklistiem, jo no šā gada caurlaides iebraukšanai īpaša režīma zonā Jūrmalā būs nepieciešamas arī motocikliem. No nodevas samaksas tāpat kā līdz šim ir atbrīvoti elektromobiļi (izņēmums neattiecas uz hibrīdautomobiļiem). 

 

No 1. marta  e-pakalpojumu portālā epakalpojumi.jurmala.lv var elektroniski pieteikt caurlaidi personas, kam saskaņā ar saistošajiem noteikumiem noteikti nodevas atvieglojumi vai atbrīvojumi, bet pieteikumam jāpievieno dokumenti, kas noteikti saistošo noteikumu 2.pielikumā.  Ja saņemts pieteikums un visi nepieciešamie dokumenti, lēmums par atvieglojumu vai atbrīvojuma piešķiršanu tiks pieņemts piecu darba dienu laikā, un nodevu ar atvieglojumu vai noteikto maksas pakalpojumu varēs samaksāt e-pakalpojumu portālā.

 

Ilglaicīgās caurlaides vienam mēnesim vai visam periodam bez nodevas atvieglojuma no 1. marta var iegādāties Jūrmalas pilsētas domes kasē Jomas ielā 1/5, maksājot skaidrā naudā vai ar maksājumu karti. No šā gada tās var iegādāties arī Apmeklētāju apkalpošanas centrā Kauguros Raiņa ielā 110 un Jūrmalas Tūrisma informācijas centrā Lienes ielā 5 – šeit var samaksāt tikai ar norēķinu karti. Tāpat kā iepriekšējos gados no 15. marta tās varēs iegādāties arī ar internetbankas starpniecību.

 

Caurlaide transportlīdzeklim ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām 30 dienām maksā  31 eiro, pārējiem transportlīdzekļiem – 43 eiro; visam periodam (no 1. aprīļa līdz 30. septembrim) transportlīdzeklim ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām – 107 eiro, pārējiem – 213 eiro.

 

Vienreizējās iebraukšanas caurlaides tāpat kā līdz šim varēs iegādāties iebraukšanas punktos Priedainē un Vaivaros, maksājot ar norēķinu karti vai skaidrā naudā, kā arī ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību. Iebraucot īpašā režīma zonā pa Valtera prospektu, Dārzu ielu un Slokas ielu, nodevu varēs samaksāt  ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību.  Tāpat kā iepriekšējos gados vienreizējās iebraukšanas nodeva ir 2 eiro.

 

Lielākais ieguvums no elektronisko caurlaižu ieviešanas būs Jūrmalas iedzīvotājiem. Jūrmalniekiem daudzos gadījumos vairs nebūs nepieciešams doties uz domes Apmeklētāju apkalpošanas centru vai Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Jūrmalas nodaļu, lai iesniegtu dokumentus vai saņemtu iebraukšanas caurlaidi. Tām personām, kurām uz 2017.gada 1.martu būs deklarēta dzīvesvietas adrese vai piederēs nekustamais īpašums Jūrmalā, caurlaides uz īpašumā, valdījumā vai turējumā esošajiem CSDD reģistrētajiem transportlīdzekļiem tiks piešķirtas (reģistrētas informācijas sistēmā) automātiski bez maksas. Tāda pati kārtība attiecas arī uz juridiskajām personām, kurām Jūrmalā ir reģistrēta juridiskā adrese, – caurlaides uz īpašumā vai turējumā esošajiem CSDD reģistrētajiem transportlīdzekļiem tiks reģistrētas automātiski. Par caurlaides reģistrāciju varēs pārliecināties no 15. marta mājaslapā www.jurmala.lv, ievadot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru.

 

Katra iegādātā ilgtermiņa caurlaide tiks reģistrēta datubāzē, kas būs Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas rīcībā, un caurlaižu kontrole tiks nodrošināta no 1. aprīļa, kad stāsies spēkā iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētā. No 1.aprīļa arī vienreizējo, ar mobilo sakaru starpniecību iegādāto, caurlaižu dati būs redzami datubāzē. Jau šobrīd iebraukšanas caurlaižu kontroles sistēma tiek testēta - pie iebraukšanas punktiem ir uzstādītas videotehniskās ierīces, kuras fiksē iebraukušo transportlīdzekļu numurus, ko pašvaldība salīdzina ar datubāzi, kurā apkopota informācija par iegādātajām caurlaidēm.

 

Jūrmalas pilsētas domes 2017. gada 12. janvāra saistošie noteikumi Nr. 1 “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā” par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā bez caurlaides paredz piemērot administratīvo sodu 50 eiro apmērā. 

 

Pakalpojuma apraksts šeit.