Pasākumu afišas
Vasaras koncerti Horna dārzā
22.07.2016 - 29.07.2016
Horna dārzā, Jomas ielā 35
Izstāde - interaktīva akcija "Durvju raksti”
21.05.2016 - 30.07.2016
Mākslinieku namā, Muižas ielā 6
Starptautiskā tekstīlijas izstāde Textila Marina
08.07.2016 - 31.07.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
VOX Angelica
26.06.2016 - 21.08.2016
Dubultu ev.lut. baznīcā
Jūrmalas domes kauss pludmales futbolā 2016
30.07.2016
Jūrmalas pludmales sporta centrā, Majoru pludmalē, Ērgļu ielas galā
Bērnu vasara Jūrmalā
05.06.2016 - 28.08.2016
Mellužu parkā un Kauguros
Nāc skrituļot!
Majoru sporta laukumā Rīgas ielā 1
jūlijs 2016
26 jūlijs
otrdiena
20.00
Grupas IOWA koncerts. Sit ritmu!
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1

Biļetes „Biļešu serviss” kasēs.

26 jūlijs
otrdiena
23.00
„Cinamon” Vasaras kino. Komēdija, romantika “Iestrēguši jaunībā”
Majoru sporta laukumā, Rīgas ielā 1

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, no 12 gadu vecuma.

 

Ieejas maksa 7,00 eiro.

Kino biļetes iepriekšpārdošanā un papildu informācija – vietnē www.cinamonsummer.lv

09.04.2016 - 31.12.2016
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Izstāde "Dzintaru koncertzāles 80. gadu jubileja"
21.05.2016 - 30.07.2016
Izstāde - interaktīva akcija "Durvju raksti”
Mākslinieku namā Muižas ielā 6

Jau ceturto gadu Mākslinieku nams Bulduros, Muižas ielā 6 iesaistījās Eiropas Muzeju nakts akcijās. Šogad Muzeja nakts tēma bija „DURVIS”. Apsteidzot laiku, tēmas attīstība Mākslinieku namā nevilšus aizsākās jau 2015. gada oktobrī, kad Mākslinieku nams izdomāja akciju „SKRĀPĒ LEGĀLI”. Apmeklētāju aktivitātēm tika atvēlētas un joprojām ir atvēlētas vienas Mākslinieku nama koridora durvis, kuras šo mēnešu laikā ir kļuvušas par apskates cienīgu mākslas darbu.
Šogad Mākslinieku nama izstrādātājai izstādes tēmai „DURVJU RAKSTI” atsaucās šādi autori: Kristīņe Nuķe Panteļējeva, Dace Ziemele, Māris Subačš, Rita Sirmā, Māra Mozgire, Lāsma Pujāte, Jānis Murovskis, Antons Voprosovs, Irina Ošleja, Juris Ošlejs, Krista Miltiņa, Elita Vansoviča, Laima Akmentiņa, Natālija Maļikova, Mārtiņš Heimrāts, Aija Bāliņa, Sandra Lagzdiņa, Oļesja Šneibaha, Atis Jurgenovkis, Bens Tālivaldis, Dagne Ventiņa, Agnese Bule, Madara Gulbis, Anna Vanaga, Katrīna Eglīte, Signe Štrauss un Laima Ceple.
Mākslinieki tika aicināti „DURVJU RAKSTUS” radīt un rādīt to tapšanas procesu arī uz vietas Mākslinieku namā Muzeju nakts laikā 21. maijā. DURVJU apzīmēšanas performancē piedalījās: Krista Miltiņa, Katrīna Eglīte, Signe Štrauss, Laima Ceple un Natālija Maļikova.
Izstādes apmeklētāji arī tiek aicināti piedalīties izstādes tapšanā un veidot savus „DURVJU RAKSTUS”, ”DOMRAKSTUS”, „ZĪMJRAKSTUS”, „GLĪTRAKSTUS”, „LAIKRAKSTUS”, ”TAUTASRAKSTUS”, „PARRAKSTUS”, „BĒRNRAKSTUS” un citus rakstus.

10.06.2016 - 10.08.2016
Kauguru bibliotēkā Engures ielā 4a
11.06.2016 - 30.12.2016
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
11.06.2016 - 31.08.2016
Jūrmalnieces Lotes Vītiņas gleznu izstāde “BOPĀM”.
A. Kronenberga Slokas bibliotēkā Raiņa ielā 3

10.jūnijā Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkā tika atklāta  slocenieces Lotes Vilmas Vītiņas gleznu izstāde ”BOPĀM”. Izstādes nosaukums ir burtu salikums, kurus bērnībā Lote ir iemācījusies pirmos un šajā burtu secībā radies vārds “BOPĀM” – simboliski arī savai pirmajai personālizstādei 22 gadus jaunā māksliniece piešķīrusi šādu nosaukumu.

 Lote Vītiņa ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozares 3. kursa studente. Lote ir senas inteliģentas Slokas dzimtas atvase, viņas vecvectēvs Jānis Jansons savulaik bijis jaundibinātās Slokas pilsētas skolas pārzinis. Arī Lote ir mācījusies Slokas pamatskolā, skolotāji Loti Vītiņu atceras kā radošu, aktīvu un vispusīgi apdāvinātu meiteni, kura talantīga gan mākslā, gan dzejas rakstīšanā, kuras publicēšanai nākotnē Lotei arī ir savas ieceres.

 Izstādītās gleznas eļļas tehnikā ir viņas studiju darbi, kas tapuši sava mākslinieces rokraksta atklāšanas procesā un liecina par individualitātes pašizpausmes meklējumiem.

Jaunā māksliniece savas izstādes noskaņu raksturo kā maģisko reālismu – tāpat kā dzejā ir jāieklausās, jāizjūt, arī viņas gleznās iekodēti vēstījumi, kuri uzmanīgi jānolasa skatītājam pašam.

Lepojamies ar mūsu talantīgo jauno māksliniecei, novēlam radošu izaugsmi un veiksmi!

 

Inta Lubēja

JCB A.Kronenberga Slokas bibliotēkas

vadītāja

 

18.06.2016 - 30.07.2016
Aspazijas mājā Z.Meierovica prosp.18/20
18.06.2016 - 30.08.2016
Laikmetīgās mākslas izstāde “Ansis Starks. Portreti RL.”
Dubultu mākslas stacijā
Laikmetīgās mākslas izstāde “Ansis Starks. Portreti RL.”
FOTO: Ansis Starks

Izstāde piedāvā portretu izlasi, kuru fotogrāfs Ansis Starks (1984) veidojis kopš 2010. gada, fotografējot žurnāla “Rīgas Laiks” intervijās. Projekts aktualizē fotovalodu - jauno dokumentalitāti, kas pasaulē kļūst arvien aktuālāka. Tradicionālā reportāža un psiholoģisks portrets - žanri, bez kuriem nav iedomājams 20. gadsimts, mūsdienās zaudē pirmās pozīcijas pārāk uzstājīgas realitātes interpretācijas dēļ, kurās dominē fotogrāfa stāsts vai redaktoru angažētība. Kā novērojis Rolāns Barts, no tādas uzstājības rodas vēlme novērsties. Laikmetīga dokumentālista skats uz pasauli cenšas izvairīties no priekšstatiem, tas tiecas uztvert situāciju vai personību bez gataviem spriedumiem.

Ansis Starks atzīst, ka dziļi sevī jūt interesi par faktūrām, telpu, telpiskumu un gaismu. Tas veido viņa attieksmi pret portretējamo personību - vispirms cilvēks ir figūra telpā. No fotogrāfijas tradīcijām Starks respektē Kartjē-Bresona principu notvert mirkli, taču Starka skatienam piemīt tas laikmetīgais, tikko jaušamais neasums, kas drīzāk ir ētiska, nevis tehniska kategorija. Izstādes varoņi ir Mihails Barišņikovs, Ilmārs Blumbergs, Dalailama, Neils Frenčs, Andrejs Končalovskis, Uldis Bērziņš, Miša Maiskis, Andris Bērziņš, Baby Dee, Kristians Boltanskis, Sergejs Loznica, Laris Strunke, Saimons Bodijs, Līva Ulmane, Oļegs Kuļiks, Jiri Arraks, Alvis Hermanis, Raimonds Vējonis, Mūks Huberts, Pjotrs Avens, Gija Kančeli, Vims Venders un daudzi citi. Viņi ir mūsu laikmeta zīmes - mākslinieki, ekonomisti, uzņēmēji, mecenāti, reklāmas guru vai askētiski garīdznieki. Izstāde eksponēs trīsdesmit septiņas

personības kopumā vairāk nekā simt fotoportretos. Izstādi papildinās Ulda Tīrona atlasīti fragmenti no "Rīgas Laika" intervijām ar izstādes varoņiem (LV un ENG). Izstāde notiek Rīgas Fotobiennāles ietvaros. Izstādi atbalsta

Jūrmalas pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Jānis un Dina Zuzāni.

 

Individuālās ekskursijas iespējams pieteikt telefoniski tālr.: 29548719 vai pa e-pastu: dubulti.art.station@gmail.com vai steimane.inga@gmail.com  

Ieeja bez maksas.

Izstādes apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 7.15 līdz 18.45

26.06.2016 - 21.08.2016
Devītais starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “Vox angelica”.
Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13

01.07.2016 - 27.07.2016
Fotomākslinieka Jevgenija Pugina personālizstāde “Mana jūra”
Jūrmalas pilsētas domē Jomas ielā 1/5
Fotomākslinieka Jevgenija Pugina personālizstāde “Mana jūra”

Jūrmalas pilsētas domes foajē no 1.jūlija ir atvērta Jūrmalas fotomākslinieka marīnista Jevgenija Pugina personālizstāde “Mana jūra”. Ar jūras ainavām meistars aizraujas jau vairāk nekā 30 gadus. Labākie darbi ir eksponēti kolektīvās un personālizstādēs Latvijā un ārzemēs, tie ir atrodami vairāku muzeju un galeriju krājumos un privātkolekcijās.

 

Izstādē Jūrmalas pilsētas domē ir apskatāmas fotoainavas, kas tika iemūžinātas pagājušajā gadā. Tajās var redzēt Baltijas jūru dažādos gadalaikos, laika apstākļos un noskaņās. Īpaši vērtīgas ir jūras ainavas ar vecām zvejas laivām, kuras, diemžēl, mūsdienas ir reti sastopamas. Tās ir ļoti gleznieciskas ,un piešķir jūras krastam īpašu vēsturisku noskaņu.

 

Jevgenijs Pugins ir Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas žurnālistu savienības, Jūrmalas mākslinieku biedrības un Jūrmalas fotokluba “Aspazija” biedrs.

Izstāde būs apskatāma līdz 27.jūlijam.

08.07.2016 - 31.07.2016
Starptautiskā tekstīlijas izstāde Textila Marina
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35

08.07.2016 - 15.08.2016
Izstāde “Foto -Marina - 2016”.
Intas un Imanta Ozoliņu izstāžu zālē "IO" Kāpu ielā 143/3

09.07.2016 - 31.07.2016
Starptautiska jūras tematikai veltīta izstāde “Marina”.
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

8. jūlijā Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) atklāta Starptautiska jūras tematikai veltīta izstāde „Marina”.

Kopš 2006. gada katru vasaru Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas vēstures un mākslas biedrība sarīko mākslas cienītajiem, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem starptautisku izstādi veltītu jūras tematikai. Izstādē tiek aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu mākslinieki, kuri strādā marīnas žanrā, izmantojot dažādas izpildījuma tehnikas.

Izstādes kuratore Aira Ozoliņa stāsta: “Starptautiskā jūras tematikai veltītā izstāde “Marina” Jūrmalas pilsētas muzejā notiks 11. reizi. Daudziem māksliniekiem tā ir tuva tēma un tie labprāt piedalās šajā izstādē. Šogad savus darbus ir atveduši 15 mākslinieki no 7 valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Slovākijas, Beļģijas, Spānijas. Arī Latvijas mākslinieki ir gana aktīvi un labprāt piedalās šinī izstādē. Domājams, ka ar saviem darbiem skatītājus priecēs Kristapas Zariņš, Aleksejs Naumovs, Roberts Muzis, Aina Muze, Ilze Laizāne, Ilze Smildziņa, Baiba Apsīte, Jānis Spalviņš, Ligita Caune, Laine Kainaize, Jānis Veiss, Zigmunds Šņore, Jānis Anmanis, Benita Bitāne, Andrejs Severetņikovs, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe un citi mākslinieki. Izstādē būs apskatāmi eļļas, akrila, akvareļa tehnikās veikti darbi, arī grafikas un pasteļi, zemstikla glezniecība, gleznojums uz ādas, gobelēni un keramika. Mākslinieki centušies nofiksēt gaismu un ēnu spēles uz ūdens virsmas, arī liedaga smiltīs un jūras dzīlēs. Jūra tiek parādīta dažādos gadalaikos un klimatiskajos apstākļos. Ir arī mākslinieki, kuriem piemīt ironisks skatījums, laba humora sajūta un mēs jūru redzam no neparasta “skatu punkta” un interesantās situācijās. Tāpat kā sieviete, jūra ir mūžam mainīga, nepastāvīga un aizraujoša... Katram māksliniekam sava jūra, sava marīna... !!!”

09.07.2016 - 10.09.2016
Tēlniecības izstāde "Mākslas Mols".
Dzintaru pludmalē
Tēlniecības izstāde "Mākslas Mols".

Tēlniecības izstāde “Mākslas Mols”.

 

Biedrība ERLEDE, pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam, veido tēlniecības izstādi “Mākslas Mols” Dzintaru pludmalē pie Turaidas ielas.

Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja vērot 3 Latvijā atzītu mākslinieku – Roberta Dinera, Ģirta Burvja un Gaita Burvja – dabas iedvesmotu skulptūru izstādi, kas radīta tēlnieku radošajā darbnīcā Jūrmalā. Mākslinieku bronzā, misiņā, nerūsējošā tēraudā un dzintarā veidotie mākslas darbi būs izstāditi līdz šim nebijušā veidā – izgaismotās vitrīnās, kas vizuāli atgādina Jūrmalas videi tik piederīgo jūras apskaloto molu.

Tēlnieki, veidojot izstādes ekspozīciju turpina jau pagājušā gadā uzsākto tradīciju, veicot radošus eksperimentus, kuru rezultātā skatītājiem būs iespēja aplūkot īstas jūras putnu spalvas, atlietas bronzā, gliemežvākus, kas veiksmīgi papildina bronzas skulptūras, kā arī citus Jūrmalas vidē pieejamos dabas materiālus, kas veiksmīgi iekļaujas mākslinieciskās kompozīcijās. Šajā gadā tēlnieki ir paplašinājuši savu radošo lidojumu, no ierastās mākslas galerijas pārceļot darbus Jūrmalai visraksturīgākajā vidē – pludmalē, kas ļauj mākslai dabīgā veidā saplūst ar apkārtējo vidi.

 

Jūrmalas viesiem un apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem vērot un piedalīties mākslas tapšanā bezmaksas radošo darbnīcu ietvaros, kas tiks rīkotas Dzintaru pludmalē:

14. jūlijā plkst 10.00 - 14.00,

4. augustā plkst. 10.00 - 14.00,

27. augustā plkst. 17.00 - 21.00.

 

Skulptūru izstāde”Mākslas Mols” atklāta 2016. gada 8. jūlijā Dzintaru pludmalē pie Turaidas ielas. Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem tā būs aplūkojama līdz 10. septembrim.

 

Ilze Laizāne

Biedrības ERELDE projektu vadītāja

 

21.07.2016 - 31.08.2016
Natālijas Maļikovas gleznu izstāde ”Dzīvnieks. Daba.”
Kauguru kultūras namā Raiņa ielā 110

23.07.2016 - 20.08.2016
Jūrmalnieces Ērikas Kumerovas gleznu izstāde "Ērikas krāsu pļava".
Galerijā Jūrmala Jomas ielā 55

Ieeja bez maksas.

Pirmdiena - svētdiena no plkst. 12.00 līdz 19.00.