4.oktobrī plkst. 18.00 Elzas diena. Mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas priekšlasījums “Aspazijas laiks. Sievietes. Pastkartes”.

7. oktobrī plkst. 15.00 Maijas Pīlāgas piemiņas izstādes “Šī stunda ir mana …” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 12. novembrim.

13. oktobrī plkst. 18.00 Pasākumu cikls “Jauns cilvēks pēkšņi raksta”. Agrita Grīnvalde. Rakstnieka Aivara Eipura saruna ar kādu no jaunajiem dzejniekiem, kuriem vēl nav vai jau ir iznākušas pirmās grāmatas.

Izstāde “Romance” , apskatāma līdz 4.oktobrim.

Piedalās mākslinieces Inga Svarinska, Anda Dīriņa, Aija Kristapsone, Andra Otto Hvoinska, Laima Bikše, Inta Liepa, Lāsma Mahere (ASV).

“Aspazija atgriežas Dubultos” interaktīva ekspozīcija. Autori – uzņēmums “Dd studio” sadarbībā ar Aspazijas mājas radošo kolektīvu; pastāvīgā ekspozīcija.

 

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

 

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

 

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

 

Kontakti

Adrese:  Z.Meierovica prosp.18/20, Dubulti, Jūrmala, LV 2015
Tālrunis: 67769445
Mob.tālrunis: 26319755; 28674711
E-pasts: aspazijas.maja@jurmala.lv
Facebook: www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts
Darba laiks: svētdiena, pirmdiena – slēgts
otrdiena – sestdiena 10.00–17.00

Muzeja un izstāžu apmeklējums - bez maksas.

Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš.
Ekskursija gida pavadībā - grupai  2.85 eiro.

Aspazijas mājas vadītāja: Ārija Vanaga
mob.tālrunis: 26319755

 

Normatīvie akti

Jūrmalas pilsētas domes 2011.gada 165.decembra nolikums Nr.23 Jūrmalas pilsētas muzeja nolikums
Jūrmalas pilsētas domes 2011.gada 11.augusta lēmums Nr.358 Par maksas pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas muzejā un muzeja filiālēs – Aspazijas mājā un Jūrmalas brīvdabas muzejā
Saistītās kartes 1