19. janvārī plkst. 18.00 Pasākumu cikls “Kafija ar Aspaziju”. Tikšanās ar Tautas daiļamatu meistari , Dr.sc.ing. Dagmāru Prībergu un viņas jauno grāmatu “Mežģīņu mantojums Latvijā”.

31. janvārī plkst. 18.00 Mākslinieces Ingas Beikules ādas rotu izstādes “Rotas gardēžiem” atklāšana. Izstāde apskatāma līdz 8. aprīlim.

Ziemassvētku izstāde “Gaiši...”. Signe Štrauss, Arta Lēvica (oforts, tekstils). Izstāde apskatāma līdz 28. janvārim.

“Aspazija atgriežas Dubultos” interaktīva ekspozīcija. Autori – uzņēmums “Dd studio” sadarbībā ar Aspazijas mājas radošo kolektīvu; pastāvīgā ekspozīcija.

 

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

 

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

 

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

 

Kontakti

adrese:  Z.Meierovica prosp.18/20, Dubulti, Jūrmala, LV 2015
tālrunis: 67769445
e-pasts: aspazijas.maja@jurmala.lv
facebook: www.facebook.com/ASPAZIJA.IR.MAJAS/?fref=ts
Darba laiks: svētdiena, pirmdiena – slēgts
otrdiena – sestdiena 10.00–17.00

Muzeja un izstāžu apmeklējums - bez maksas.

Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš.
Ekskursija gida pavadībā - grupai  2.85 eiro.

Aspazijas mājas vadītāja: Ārija Vanaga
mob.tālrunis: 26319755
e-pasts: arija.vanaga@jurmala.lv
Izglītojošā darba vadītāja: Baiba Freimane
tālrunis: 67769445
mob.tālrunis: 28674711

 

Normatīvie akti

Jūrmalas pilsētas domes 2011.gada 165.decembra nolikums Nr.23 Jūrmalas pilsētas muzeja nolikums
Jūrmalas pilsētas domes 2011.gada 11.augusta lēmums Nr.358 Par maksas pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas muzejā un muzeja filiālēs – Aspazijas mājā un Jūrmalas brīvdabas muzejā (cenrādis eiro)
Saistītās kartes 1