Pasākumu afišas
Humora izrāde - Made in Latvia
06.11.2016
Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
Kino Jūrmalā novembrī
06.11.2016 - 27.11.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35 un Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
Darbību atsāk JKC Džeza klubs!
28.10.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Cirks Jūrmalā! Krāsainie cirka sapņi!
27.10.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Zigurda Bilzona foto izstāde "Elpa"
06.10.2016 - 28.10.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Rudens balle “Satikšanās dejā”
29.10.2016
Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
Kino Jūrmalā oktobrī
15.10.2016 - 30.10.2016
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35 un Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
oktobris 2016
09.04.2016 - 31.12.2016
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Izstāde "Dzintaru koncertzāles 80. gadu jubileja"
11.06.2016 - 30.12.2016
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
10.09.2016 - 30.10.2016
Izstāde no Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas krājuma “Ādams un Ievas”.
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Akts vai tā senāks apzīmējums – pliknis ir viens no iecienītiem mākslas žanriem. Cilvēka ķermenis kā dievišķā radījuma atspulgs jau gadsimtiem ilgi ir iedvesmojis māksliniekus. Etimoloģiski Ieva, ko ebreju valodā izrunā: Hava, burtiski tiek tulkota kā “dzīvību radošā”. Izstādē no Jūrmalas pilsētas mākslas krājuma šis tēls atklāts gan klasiski veidotās formās, gan individuālā skatījumā un dažādu stilu interpretācijās.

Izstādē iekļauti 25 autoru radīti mākslas darbi. Mākslinieku dažādais redzējums un izpildījuma maniere, kā arī atšķirīgais materiālu un tehniku pielietojums, bagātina izstādes kopainu.

Skatītāju noteikti iepriecinās mākslinieces Felicitas Pauļukas virtuozais pasteļa tehnikā zīmētais darbs Akts. Inna. Toties Edgara Bauzes sangīnas un Benno Tālivalža ogles un krāsu standziņu zīmējumos sievietes ķermenis ir pievilcīgs modelis mākslas studijās.

Glezniecības kolekciju izstādē pārstāv Pētera Postaža lielformāta darbs Vasara, kurā izteiksmīga līnija un plastiska forma izcelta vairāk kā krāsa, un Dzintara Adieņa figurālais akts ar pievilcīgu kompozīciju un izsmalcinātām toņu niansēm. Bet Georgijs Šelkovojs darbā Pie jūras emocionālas noskaņas radīšanai un darba mākslinieciskā izteiksmīguma padziļināšanai meistarīgi izmantojis intensīvu krāsu salikumu un faktūru.

No Jūrmalas pilsētas muzeja tēlniecības kolekcijas izstādei izvēlēto darbu ģeogrāfija ir plaša. Tie ir ne tikai vietējie mākslinieki − Andris Bērziņš, Inta Berga, Arvīds Kravinskis, Marta Lange, Viktorija Pelše, un citi. Turklāt Andris Bērziņš, kura stiprā puse kā jau tēlniekam ir zīmējums, ar pasteļa tehnikā uzzīmētu sievietes figūru ir iekļauts arī izstādes grafikas ekspozīcijā. Izstādē bagātīgi pārstāvēta arī Dzintaru Mākslinieku nama kolekcija. Atlasīto darbu autori pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados aktīvi piedalījušies Jūrmalā notiekošajos starptautiskajos simpozijos un nāk no tādām eksotiskām zemēm kā Grieķija, Vjetnama, Laosa, Nikaragva.

Izstādē ir eksponēti arī daži mūsu vecmeistaru tēlnieku darbi. Mārtiņa Zaura nelielā skulptūra Meitene veidota vispārinātās un vitālās formās. Figūras stājā un sejas izteiksmē var pamanīt etrusku kultūras iespaidu. Otra vecākās paaudzes māksliniece  Elza Švalbe − Matvejeva ir nozīmīga ar mazo formu tēlniecības darbiem. Izstādē ir skatāmas divas porcelānā veidotas un ar zilu glazūru klātas kailfigūras.

28.09.2016 - 13.11.2016
Džemmas Skulmes personālizstāde "Krāsas garša".
Dubultu mākslas stacijā
Džemmas Skulmes personālizstāde "Krāsas garša".
FOTO: Renārs Derrings

Izstāde „Krāsas garša” Mākslas stacijā „Dubulti” ir unikāla iespēja tikties ar visjaunākajiem Džemmas Skulmes darbiem. Tie gleznoti šogad un pārsteidz ar radošo uzdevumu vērienu. Sešpadsmit gleznas ir krāsas vieliskuma un abstrakta simbolisma „izgaršošana”. Māksliniece atzīst, ka darbi tapuši, izbaudot „to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu”. Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā: „Tā ir pretestība tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem!” – komentē māksliniece. Izstādi „Krāsas garša” var dēvēt par Džemmas Skulmes „atbrīvošanās ceļa” (E. Kļaviņš) turpinājumu.

 

Izstādes otro stāvu veido 2015. gadā gleznotās neodadaistiskās princeses, bērni un karalienes, kā arī agrāk tapušas kolāžas, kuras Dž. Skulme sauc dažādi – par „Kariatīdēm”, „Putnubiedēkļiem” un „Vēstures piezīmēm” –, bet tās visas vieno koncepcija izmantot to, kas ir mājās. Kolāžas ir vēl nenovērtēts kopums Džemmas Skulmes daiļradē, kas tapušas paralēli „tīrajai” glezniecībai no 1982. gada līdz 2012. gadam un būvē tiltus starp Latviju un pasauli, starp visos laikos izkaisīto latvisko identitāti un kļūst arī par autores simbolisku tiltu no padomju laikiem uz neatkarību.

Džemmas Skulmes personālizstāde Mākslas stacijā „Dubulti” notiek ar fonda „Mākslai vajag telpu” atbalstu un ar Jāņa un Dinas Zuzānu personīgu atbalstu. Mākslas staciju „Dubulti” atbalsta Jūrmalas dome. Izstādes kuratore – Inga Šteimane.

Izstāde skatāma no 27. septembra līdz 13. novembrim.

Ieeja bez maksas.

Izstādes apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 7.15 līdz 18.45

04.10.2016 - 07.11.2016
Kauguru kultūras namā Raiņa ielā 110
06.10.2016 - 28.10.2016
Zigurda Bilzona foto izstāde "Elpa"
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35

08.10.2016 - 20.11.2016
Gleznotāja Alekseja Naumova gleznu izstāde
Jūrmalas Mākslas skolas izstāžu zālē Strēlnieku prosp.30
Gleznotāja Alekseja Naumova gleznu izstāde

Jūrmalniekiem ir iespēja apskatīt gan mākslinieka darbus, kas tapuši rakstnieces Ineses Zanderes grāmatai ”Kaķis Brīvdienā”, gan arī Vidusjūras piekrastes un Latvijas ainavas.  Tikšanās ar Alekseju Naumovu un Inese Zanderi Jūrmalas mākslas skolā būs 5. novembrī plkst.11.00. 

 

Gleznotājs Aleksejs Naumovs  ir ne tikai izcils plenēra gleznotājs, bet arī grāmatu ilustrators. Mākslinieks ir ilustrējis vairākas bērnu grāmatas un guvis atzinību arī šai mākslas jomā. Izstādes ekspozīciju veido Vidusjūras piekrastes ainavas un Latvijas dabas iemūžinājums, kā arī darbi, kas tapušas rakstnieces Ineses Zanderes bērnu grāmatas “Kaķis brīvdienās” ilustrācijām. Ne velti grāmatā “Kaķis brīvdienās” rakstīts: “Ineses Zenderes pasaku varoņi tagad dzīvo gleznotāja Alekseja Naumova plašajās krāsainajās ainavās, kuras grāmatā var apbrīnot gluži tāpat kā viņa gleznu izstādēs.”

 

Sestdienas, 5. novembra rītā, plkst.11.00 Jūrmalas Mākslas skolā būs tikšanās ar Alekseju Naumovu un Inesi Zanderi, lai ar karstu tējas tasi rokā kopā ar mākslinieku un rakstnieci parunātos par mākslu un bērnu literatūru. Par to kā top grāmatu ilustrācijas.

 

Savukārt 5. novembrī plkst. 12.00 A.Naumovs vadīs gleznošanas meistarklasi pieaugušajiem. Meistarklase ir Jūrmalas Mākslas skolas šogad aizsāktās mūžizglītības programmas pieaugušajiem “ME!STARKLASES” cikla ietvaros. Lai arī novembra krāsu spektrā  dominē pelēkā krāsa – mākslinieka vadībā būs iespēja studēt dabu, meklēt rudens toņus un apgūt glezniecības knifus. Uz “ME!STARKLASI” ir aicināts ikviens interesents vecumā no 25 gadiem. Dalībai ME!STARKLASĒ iepriekš jāpiesakās pa tālruni 67769257. Dalība ME!STRAKLASĒ – bezmaksas.

 

Kamēr pieaugušie gleznos, bērniem būs iespēja darbosies radošā meistarklasē, radot savas ilustrācijas grāmatai “Kaķis brīvdienās”.  

08.10.2016 - 12.11.2016
Maijas Pīlāgas piemiņas izstāde “Šī stunda ir mana …”.
Maijas Pīlāgas piemiņas izstāde “Šī stunda ir mana …”.

No 8. oktobra Aspazijas mājā būs skatāma  mākslinieces, pedagoģes un sabiedriskās darbinieces  Maijas  Pīlāgas (1943 – 2015)  piemiņas izstāde “Šī stunda ir mana”.

Izglītību ieguvusi Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā  glezniecības/pedagoģijas nodaļā.

Pēc studijām strādājusi Rīgā un Liepājā, -  gan par pedagogu, gan direktora vietnieci mācību un audzināšanas darbā Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā.

Liepāja (no 1977. līdz 1990. gadam) ir intensīvas gleznošanas laiks,  ražīgākais darbības posms Maijas Pīlāgas dzīvē. Tas ir laiks, kad mākslinieki iziet sabiedrībā -  Mākslas dienās ar „atvērtām durvīm”, gleznām veikalu skatlogos, izstādēm kultūras namos un kopīgiem pasākumiem Rīgā, kuros aktīvi piedalās Mākslas vidusskola.

Brīvajā laikā top gleznas – portreti, klusās dabas, ainavas. Mākslinieces  izstādes redzamas Pētera I un Liepājas pilsētas muzejos. 1980.gadā viņa kļūst par Latvijas Mākslinieku savienības biedri.

Turpmākajos gados paralēli radošajiem procesiem norit arī aktīva sabiedriskā darbība.1990. gadā Limbažu rajona Lēdurgas pagastā Maija Pīlāga nodibina Mākslas skolu. 1993. g. māksliniece Lēdurgā nodibina un vada pieaugušo izglītības Tautskolu. Divpadsmit gadus viņa ir Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības valdes locekle. Noorganizē un vada Pieaugušo izglītības centru Limbažos. Viņa rosina uz mākslas izglītību un garīgu attīstību dažādu paaudžu pārstāvjus.

No 1995.g. Maija Pīlāga ir Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja. Viņas audzēkņi sekmīgi piedalījušies novadu, valsts mēroga, kā arī starptautiskajos konkursos Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā un ASV.

1996.g. gleznotāja izveido un līdz 2015.gadam vada  Limbažu rajona Mākslinieku organizāciju. Sabiedriskais darbs aizņem arvien vairāk  laika. Tāpēc mūža devums gleznu izteiksmē nav skaitāms tūkstošos, bet darbi ir  gan privātās kolekcijās, gan ārzemēs.

Maijas Pīlāgas dzīve un darbs pierāda, cik daudz spēj veikt viens cilvēks, kuram darbs ir visa viņa dzīve.

Gleznotāja Maija Tabaka savulaik sacījusi:” Pīlaga ir māksliniece , kas ļoti jūtīgi uztver ārējos iespaidus, tai pašā laikā nepazaudējot savu iedzimto dabu.” Aspazijas mājā eksponētie darbi ilustrē dažādus daiļrades posmus sniedzot  vispārēju ieskatu Maijas Pīlāgas daiļradē.

Aicinām uz izstādes atklāšanu – 7.oktobrī plkst.15.00, kurā pulcēsies mākslinieces domubiedri un audzēkņi no visas Latvijas.

14.10.2016 - 23.12.2016
A. Kronenberga Slokas bibliotēkā Raiņa ielā 3
15.10.2016 - 30.10.2016
13.00-17.00
Kino Jūrmalā oktobrī
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35 un Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110

20.10.2016 - 06.11.2016
Izstāde “Formosa”. Skaistā sala Jāņa Murovska un Taivānas mākslinieku sietspiedēs.
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
Izstāde “Formosa”. Skaistā sala Jāņa Murovska un Taivānas mākslinieku sietspiedēs.

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta izstāde Formosa. Skaistā sala, kas iepazīstina ar mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Jāņa Murovska un Taivānas Grafikas asociācijas mākslinieku sietspiedes darbu izlasi.

Jānis Murovskis, kolēģu un daiļrades cienītāju vidū zināms kā Muris, savu radošo darbību saistījis ar sietspiedi, viņa darbi skatītājiem ir pazīstami no izstādēm galerijā Daugava, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Rīgas Mākslas telpā un citviet. Izstādē FORMOSA. Skaistā sala būs redzami Jāņa Murovska sietspiedes tehnikā tapuši darbi, vairums no tiem radīti pēc pēdējā ceļojuma Taivānā. Tomēr tās nav ceļojuma piezīmes, tie ir daļēji abstrakti darbi, kuros galvenā loma ir krāsu laukumiem, ritmam un materiālu mijiedarbībai. Jāņa Murovska poētiskie darbu paraksti dod pavedienu autora iecerētam stāstam, tomēr atstāj brīvību vērotājam veidot arī savu. “Sala ir vieta, kur atrasties divatā ar sevi. Pats sev uzdod jautājumus, un pats atbildi. Katram sava sala vajadzīga,” izstādes ideju komentē Jānis Murovskis.

Otru izstādes daļu veidos Taivānas mākslinieku darbi, kurus izstādei Jūrmalā izvēlējies mākslinieks, Taivānas Grafikas asociācijas prezidents, Hwang Yue-Sheng: “Sietspiedei Taivānā ir sena vēsture, tāpēc mūsdienu izpratnei par sietspiedi kā patstāvīgu mākslas darbu bija jāizlaužas cauri tradīcijai izmantot grafikas tikai ilustrācijām un reklāmām. Šajā priekšstatu maiņā būtiska loma bija profesoram Liao Shiou-Ping. Esam priecīgi iepazīstināt Latvijas publiku ar mūsdienu grafikas tradīcijām Taivānā, rādot gan profesora, gan viņa audzēkņu un nākamo paaudžu mākslinieku darbus.” Izstādē būs apskatāmi 16 Taivānas mākslinieku darbi, kas tapuši sietspiedes vai jauktā tehnikā, sietspiedi kombinējot ar kokgriezumu un litogrāfiju.

Izstādes nosaukums FORMOSA, kas tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē “skaistā sala” atsaucas uz leģendu par portugāļu kuģa noalgotu nīderlandiešu navigatoru Janu Hjūgenu van Linshotenu, kurš, kuģojot gar Taivānas austrumu krastu 1590. gadā, to kartē iezīmējis ar nosaukumu Ilha Formosa, (skaistā sala). Ļoti iespējams van Linshotens, nekad nav kuģojis gar Taivānas krastiem, tomēr nostāsts ir saglabājis savu spēku un tiek izplatīts tālāk, līdzīgi kā daudz citi stāsti, kas veido mūsu identitāti.

Izstādi papildinās katalogs ar darbu reprodukcijām un Kaspara Eihmaņa eseju. Izstāde notiek ar Jūrmalas pilsētas muzeja, Latvijas Mākslas akadēmijas, VKN, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Hibnerstudio, Antalis, Arctic Paper un Muretart atbalstu.

Izstāde Formosa. Skaistā sala Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majoros, Jūrmalā) apskatāma no 19. oktobra līdz 6. novembrim. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10.00 – 17.00. Ieeja – bez maksas.